Advert
Advert
KAHKAHASI DA BOL TARTIŞMASI DA

Gölbaşı Belediyesi Meclisi Ağustos ayı ilk oturumu gerçekleşti.

KAHKAHASI DA BOL TARTIŞMASI DA

Gölbaşı Belediyesi Meclisi Ağustos ayı ilk oturumu gerçekleşti.

Yapılan toplantıda Gölbaşı belediyesi daha önce çekilen kredilerin yapılandırılması için meclisten onay istedi. Oy birliği ile kabul edilen başkanlık yazısına CHP Gölbaşı, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ercan Şimşek söz alarak ekledi. Ercan Şimşek, “ Aynı konunun Büyükşehir Meclisinde görüşüldüğü ve bu konuda Büyükşehir Belediyesini zor duruma sokulduğunu ifade eden Şimşek, Bizler Gölbaşı’nın menfaati üzerine olan hiçbir konuda sizlere red oyu kullanmadık. Ama sizler Gölbaşı’nın kaderini değiştirecek bir çok proje için Büyükşehir Meclisini ve Sayın Mansur Yavaş’ı zor duruma soktunuz. Biz yine Gölbaşının menfaati olan bu yazıyı onaylıyoruz. Sizlerden de aynı hassasiyeti Büyükşehir’de bekliyoruz” dedi.

Ercan Şimşek’in konuşmasının ardından MHP Gölbaşı Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Ilıkan cevap verdi. Ilıkan yaptığı konuşmada, “ Sayın başkan büyükşehir tutanaklarında konunun aslı mevcuttur. Siz konunun aslını büyükşehir tutanaklarından öğrenin lütfen dedi.

Ak Parti Gölbaşı Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Osman Karaaslan ise Şimşek’in bu konuşmasına bir dahaki meclis toplantısında büyükşehir tutanaklarını meclis kürsüsünde okuyacağım. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyelim. Siyaset yapmayalım diyerek cevap verdi.

Öte yandan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 1 adet Çöp Toplama aracı, 1 adet arazöz, 1 adet Vidanjör, 1 adet yol süpürme aracı ve 1 adet de ambalaj atığı toplama aracının Gölbaşı Belediyesine hibe edilmesiyle alakalı görüşmeler sağlandığını belirtti.

Kendini Siyaset Yapıyormuş gibi görenler konuşup duruyor…

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Gölbaşı kamuoyunun bazı konularda yanlış bilgilendirildiğini ifade ederek, Gölbaşı İncek mahallesine yapılan “kaçak” yapı olarak adlandırılan belediye ek hizmet binasının Fatih Duruay döneminde yapıldığını ve bazı kendini siyaset yaptığını zanneden kişiler tarafından daha ne olduğunu bilmeden kamuoyuna yanlış bilgi veriyorlar. Biz Duruay döneminde yapılan o binayı Gölbaşı Belediyesine kazandırdık.

İfşa Edeceğiz…

Gölbaşı’nın kalkınmasını gelişmesini istemeyen, Gölbaşı’nda oturup Gölbaşılıyım diyenler, bazı kurumlara verdikleri dilekçeleri gördük. Gölbaşı’nın kalkınmasını istemeyenleri tek tek ifşa edeceğiz…

Ufak Tefek işlerle uğraşan kişiler Gölbaşı’nın geleceğini engelleyemeyecekler.

Başkan Şimşek, Hobi bahçeleri ile alakalıda şunları söyledi.

Biz garip gurabanın altınını satarak kredi çekerek yada birikimini bitirerek aldığı hobi bahçelerine birşey demiyoruz. Biz Gölbaşı’nda hobi bahçesi yapılmasına da bir şey demiyoruz. Biz kaçak yapı yapılmasına karşıyız.

Reklamı bırakın artık icraat görmek istiyoruz…

Gündem dışı söz alan İyi Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Selçuk Dağdelener; Seçim bitti. Bir buçuk yıl gibi bür süreyi geride bıraktık. Artık işin reklam kısmını bir kenara bırakın. Gölbaşında artık gözle görünen icraatlar görmek istiyoruz dedi.

Öte yandan CHP Grubu adana söz alan CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Özgür Ökmen, konuşulan konulardan daha büyük tehlikeler var. Önceliklerimiz farklı olsun dedi.

Ökmen, “ Son zamanlarda yaşadığımız şehirde Corona’nın çoğaldığı ve dalga dalga yayıldığını, her geçen gün daha da tehlikeli olduğunu görüyoruz. Gölbaşı Belediyesi olarak önceliklerimizi bu konu üzerinde tutmamız gerekir. Herkes iyi biliyor ki ilk önce insan sağlığı gelir. Daha sonra Eğitim hayatı sekteye uğramış olup ekonomide bir o kadar alt üst olmuş durumda. Okulların açık olmamasının getirdiği problemlerle her geçen gün karşılaşıyoruz. Okul servisleri okullar açık olmadığı için perişan durumda. Buna benzer bir çok durum var ve esnafımız kan ağlamakta. Bence önceliklerimizi gözden geçirmeliyiz şeklinde konuştu.

Son olarak Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Gölbaşı Belediyesine yeni bir müdürlük kurulacağının müjdesini verdi.

Kırsal Kalkınma Müdürlüğü adı altında Gölbaşı Belediyesi’nin tarım arazilerinde Nohut, Buğday, Arpa gibi çiftçinin temel ihtiyacı olan ürünlerin üretileceğinin müjdesini verdi.

 

 

#gölbaşı belediyesi #gölbaşı kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ