Advert
Advert
ÖZTÜRK'TEN SERT AÇIKLAMA

İyi parti Gölbaşı ilçe başkanı Mehmet Öztürk, son zamanlarda gündemden düşmeyen hobi bahçesi tartışmalarının gündemi çok meşgul ettiğini vurgulayarak biz yazı yayımladı.

ÖZTÜRK'TEN SERT AÇIKLAMA

İşte İyi parti ilçe başkanı Mehmet Öztürk'ün yazısı.

Sayın Basın Mensupları;

Son zamanlarda gündemimizi oldukça meşgul eden  “Hobi Bahçeleri” konusunda inanılmaz bilgi kirliliğinin yaşandığına üzülerek şahitlik etmekteyiz. Konu ülke genelinde tartışılsa da yerelde Gölbaşı için ciddi boyutlarda bir sorun haline gelmiştir.

Yasal olarak tarım arazilerinin ufak parçalara bölünerek satılması engellenerek üretimin devamlılığı hedeflenmiş; üzerine herhangi bir yapı izni de verilmemiştir. Tabii olarak yasalara uymak her birimizin vatandaşlık görevidir.

Ancak konunun bu kadar büyük sorun haline gelmesinin sebebi nedir? Neden insanlar bu arsaları bu kadar talep etmektedirler? Bu ihtiyaç nereden doğmaktadır? Bu ve benzeri sorulara cevap vermeden “yasak hemşerim” diyerek sorunun çözülmesini beklemek bizce mümkün değildir.

Sen vatandaşlara en doğal ihtiyaçlarını karşılayacak, nefes almalarını sağlayacak yeşil alan bırakmazsan, bir çay bahçesini açıp adam gibi hizmet üretemezsen, bir sahil yürüyüş yolunu en çok ihtiyaç duyulan dönemde –üstelik hazır proje ve hazır finansmanla- bitirip kullanıma açmazsan vatandaş ne yapsın? Doğal olarak kendi ihtiyacını karşılamak için elindeki imkanlar çerçevesinde bir çözüm üretecektir.

Yani her zaman olduğu gibi vatandaş haklıdır. Siz bu ihtiyacı zamanında tespit edip tarım arazileri dışında her türlü alt yapısı yapılmış bir alanı bu iş için planladınız da vatandaş mı gelmedi? İş işten geçtikten sonra “yakarım, yıkarım” demekle bu sorun çözülmez. Çözüm mevcut yapıların bir standart içinde rehabilitasyonudur.

Ayrıca CHP İlçe Başkanı sayın Engin Eren bu konu ile ilgili bir açıklama yapmış ve kendi görüşlerini bir basın bildirisiyle açıklamıştır. Bu açıklamada “herkes güvenliği olan villa alıp bahçesine de havuz yaptırabilecek durumda değil” cümlesinin de bahsi geçen kişinin kim olduğu ve villanın kime ait olduğu sorusunu sorma hakkımızı saklı tutuyoruz.  Aynı açıklamada bahsi geçen Gölbaşı Belediyesi İncek  Ek Hizmet Binasının yeşil alana yapılmış kaçak bir yapı olmasını bizler esefle kınıyor, takdiri Gölbaşı kamuoyuna bırakıyoruz.

  

           SAYGILARIMLA

İYİ PARTİ GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANI

        MEHMET ÖZTÜRK

#mehmet öztürk #iyi parti #gölbaşı #gölbaşı kırmızı çizgi #gölbaşı belediyesi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ