Advert
Advert
YETKİLİ SERVİS ADI ALTINDA VATANDAŞ NASIL TIRTIKLANIR?
AKIN KÜÇÜK

YETKİLİ SERVİS ADI ALTINDA VATANDAŞ NASIL TIRTIKLANIR?

YETKİLİ SERVİS ADI ALTINDA SOYGUN

Son zamanlarda bir çok vatandaşında şikayetçi olduğu konuya değinmek istedik.

Vatandaşlar evlerinde bozulan arıza yapan beyaz eşyalarını tamir ettirmek internet arama motorlarından bulunmuş oldukları il yada ilçenin ismini yazarak yetkili servis veya teknik servis numaralarını arıyorlar.

Ne yazıkdır ki iş cambazları internet üzerinden yaptırmış oldukları reklamlar nedeni ile arama motorlarının en üst bölgesinde yer alarak vatandaşlarında kendilerini aramaları durumunda yetkili sevis adı altında yardımcı olabileceklerini dile getiriyorlar.

Fakat arızaya gelen kişi yada kişiler aslında o beyaz eşyanın yetkili servisi değiller. İnternet üzerinden yaptıkları reklamlar ile arama motorlarında en üst kısımda yer aldıkları için garibim ablam yada abim direk o numarayı aramak zorunda kalıyorlar.

Eve gelen servis bir düğmeye basarak arızanın ne olduğunu tespit ediyor ve bu makinanın falanca yeriş bozulmuş,yaparsak şu kadar mebla olur diyorlar. Vermiş oldukları fiyat ise parçanın asıl fiyatının 3 katı gibi bir fiyat.

Neden mi bu kadar fiyat veriliyor?

Yüksek fiyat vermelerinin sebebi, o arızanın yapılmadığı taktirde teknik servis adı altında servis ücreti talep etmek için.

Hani biz geldik arızanın ne olduğunu sizde söyledik ve bu parayı hak ettik demek için. Arızalanan parçanın fiyatına internetten bakan vatandaş ise bu parçanın bu fiyat değil şu kadar olduğunu dile getirincede bize bu parça şu kadara geliyor diye bir savunma ile karşılaşıyorlar.

Yani bizim anlayacağımız dilden teknik servis adı altından vatandaşın cebinden 50 50 tırtıklıyorlar. Garibim teyzem abim de nasıl olsa yapılacak diye 100 liraya yapılacak arızasını 300 liraya yaptırmak zorunda kalıyor.

İşte tüm mesele bu teknik servis ile yetkili servisi bir birine karıştırmamak gerekiyor. İnternetten arama motorlarından yaptığınız aramalarıda dikkatli okumak gerekiyor.

Saygılar…

Akın KÜÇÜK

YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ