Advert
Advert
MECLİS 3. OTURUM YAPILDI

MECLİS 3. OTURUM YAPILDI

Mart Ayı Meclis tolantısının 3. oturumu gerçekleşti.

Meclis toplantısının 3. oturunda Partili Meclis Üyeleri Dünya kadınlar gününü kutlayarak, Türk Metal Sendikasının yapmış olduğu kazada hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı ve yaralanan kişilere ise acil şifalar dilediler.

CHP'li Hatice Hüsnüoğlu Dünya Kadınlar günü münasebeti yle meclisedeki tüm meclis üyelerine ve misafirlere karanfil dağıtarak Dünya kadınlar gününü kutladı.

 Türk Metal Sendikası çalışanları Dünya Kadınlar gününü kutlamak amacıyla Bursa'dan Ankara'ya seyahet ederken otobüsün devrilmesi sonucunda 7 kişi hayatını kaybetmiş ve 35 kişi ye yakın yaralının olduğunu ifade eden MHP Gurup Başkan Vekili  Ali İhsan Tunç, " Türk İş sendikası çalışanlarının yapmış olduğu kazada ölen vatandaşlarımıza Allah'dan rahmet, yaralı olan arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz " dedi.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Mehmet Aktay'ın meclise verdiği önerge ortamı biraz gerdi.

Aktay'ın vermiş olduğu önergede, 100 Kişilik Sanayi esnafının TÜAF Fuarına katılımı ve masraflarında Gölbaşı belediyesi tarafından karşılanması ile alakalı başkanlık yazısında CHP Gurubu önerge okunur okunmaz direk red oyu verdi. Önerge oy çokluğu ile kabul edildi.

Önergenin oy çokluğu ile kabulünün ardından MHP sıralarından Gurup Başkan Vekili Ali İhsan Tunç, " Biz karamsar kaldık bu durumda. Sayın Aktay bize bu konuyu bir açıklasın nedir? ne değildir?bize bir faydası olacak mı?" diyerek Aktay'dan açıklamasını istedi.

Meclis Kürsüsünde konuşan Aktay," Fuar yeni teknoloji fuarıdır. Yaklaşık 100 sanayi esnafımız ile birlikte bir gün konaklamalı bir fuara gideceğiz. Yeni teknolojik ürünleri göreceğiz. Kişi başı yaklaşık 300 TL'lik bir gezi olacak. Bize faydası olabilir.Sanayi esnafımız belki o cihazlardan alabilir ve eğitim olmuş olur" dedi.

Aktay'ın açıklamasının ardından MHP'li Tunç " Bu Fuar kişi başı 300 TL'yi geçer. Biz karamsar kaldık, benim şahsi fikrim red dir" diyerek tepki gösterdi.

Tunç'un tepkisinin ardından Oturumu yöneten Murat Bey Balta, " Sayın Tunç o iş çoktan bitti. Sizin ve Ak Partili Meclis Üyelerinin oyları ile kabul edildi" dedi.

Oturum 09.03,2017 saat 16.00 da toplanmak üzere bitti.

 

 

 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ