Advert
Advert
MECLİS TOPLANTISINDAN BAŞLIKLAR

MECLİS TOPLANTISINDAN BAŞLIKLAR

Gölbaşı belediyesi mart ayı ilk meclis toplantısının 1. Oturumu gerçekleşti.

Oturumu Gölbaşı Belediye Meclis üyesi Murat Bey Balta yönetti.

Gündeme geçilmeden önce gündem dışı söz alan CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik, 2016 Yılı’nda Gölbaşı’nda yapılan kazalara ve kazaların vermiş olduğu hem can hem de mal kayıpları konusuna değindi.

Haymana Yolu Işıksız Kavşaklar Ölüm Saçıyor

Elikesik yapmış olduğu konuşmada, “ Haymana yolu üzerinde bulunan ışıksız kavşaklar ile ilgili 2016 yılında defalarca meclise önerge vermemize rağmen hiç bir çalışma yapılmadı. 2016 yılında toplam 29 kaza meydana gelen bu kavşaklarda 1 can kaybı yaşandı. Toplam 40 vatandaşımız yaralandı ve 345.500 TL maddi hasar meydana geldi. Bizler defalarca kez bu kavşaklara müdahale edilmesi için önergeler verdik. Fakat hiçbir çalışma yapılmadı” dedi.

Örencik Yolu Korku Tüneli

Elikesik konuşmasının devamında “ Örencik yolu vatandaşlara korku saçıyor. Gölbaşı’ndan Örencik Mahallesi girişine kadar olan o bölgede bir kaldırım taşının bile yok. Bir tane ışıklandırma yok. Akşam hava karardığı zaman bölgede bir köpek sürüsü geziyor. Vatandaş o yoldan içi rahat geçemiyor” dedi.

Belediye Başkanı Genel Siyaset Yapıyor

Aynı zamanda Gölbaşı Belediye Başkanın Sosyal medya hesabı üzerinden siyaset yaptığını ve halkı yönlendirmeye çalıştığını vurgulayan Elikesik, “ Bizler kürsüde bu güne kadar hiç genel siyaset yapmadık. Belediyeler kamuoyuna ve halka mal olmuş kurumlardır görev ve sorumluluk alanları içinde her yaşayan bireyin refah huzur ve sosyal hayatını düzenleyici önlemleri almakla ve çalışmakla görevlidir. Gölbaşı belediyemizin internet ortamındaki resmi sitelerinden genel siyasete dair taraf olucu paylaşımlar yapılmamasını temenni ederim” dedi.

Adres Belli, Söz Ağır Oldu

Sosyal Medya üzerinden ahlak sınırları dışında siyaset yaptığını vurgulayan, Elikesik,Ayrıca bu referandum sürecinde gölbaşında topluma mal olmuş ve resmi görevlerde bulunmuş kişilerin sosyal medya üzerinden insanları ötekileştiren insanları ayrıştıran ve kamplaştıran ahlak sınırlarının dışına çıkan açıklamalarını ve paylaşımlarını şiddetle kınıyorum. Bilmeliyiz ki referandumda halkımızın vereceği kararı hepimiz saygı ile karşılayacağız. Acımız bir sevincimiz bir olacaktır. Buna hiç kimse mani olamayacak Gölbaşımızı,Ankara’mızı,Türkiye’mizi hepbirlikte sevmeye ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu tür paylaşımları yapanları aklı selim olmaya davet eder hepinize saygılarımı sunarım .” şeklinde konuştu.

MHP’den Destek Gecikmedi

Elikesik’in konuşmasının ardından söz isteyen MHP Gurup Başkan vekili Ali İhsan Tunç, CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik’in söylemiş olduğu konuya MHP Gurubu adına destek verdiğini dile getiren Tunç, “ Bülent kardeşimizin söylediği kavşak konusunda sonuna kadar MHP gurubu olarak yanındayız. Yapılması gereken her çalışmada bizde destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Biz Üstümüze Düşen Her Görevi Yaptık

CHP ve MHP’nin mecliste dile getirmiş olduğu konuya Ak Parti kanadından cevap gecikmedi. CHP ve MHP’nin konuşmasının ardından söz alan Ak Parti Gurup Başkan Vekili Gökhan Koçak, “ Bülent kardeşimizin söylemiş olduğu cümle “ hiçbir şey yapılmadı ” demek eksik bir cümle olur. Biz Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte konuyu Büyükşehir Belediyesine taşıdık. Fakat takdir biliyorsunuz ki onların. Bu konu ile alakalı ne kadar baskı yapsak da çalışmayı Büyükşehir yapacak. Bizim elimizden gelen buydu, üzerimize düşen görev buydu bizde yerine getirdik. Ayrıca Örencik yolu üzerindeki sorunun bizde farkındayız. O konu ile alakalıda Büyükşehir Belediyesi ile görüşmeler yapıldı. Fakat orada vatandaşın şahsi sıkıntıları var. Vatandaş o bölgede mağdur olduğunu iddia ediyor. O yüzden de bizim elimizden bir şey gelmiyor. CHP, MHP, Ak Parti bir gün hep beraber gidelim yerinde inceleyelim konuyu. O zaman anlarsınız konunun bizlik olmadığını” dedi.

Sosyal Medyadan Vatan Kurtarılmaz

Ak Parti Gurup Başkan Vekili Gökhan Koçak “ Ben aslında sosyal medya aracılığı ile yapılan her şeye karşıyım. Bakıyorum ki artık özel hayat diye bir şey kalmamış. Bir bakıyorsun evde yediğini içtiğini giydiğinin resmini atmış. Ne namahrem kalmış, ne ar kalmış. Özel hayat denilen bir şey kalmamış. CHP’li Bülent kardeşimizin dediğine katılıyorum. Benimde bir yerlerden kulağıma geldi. Yada bir yerde görmüşümdür bilemiyorum. İlgili arkadaşlara söyleyelim varsa eğer bir yanlış düzeltsinler. Sosyal medya üzerinden vatan kurtarılmaz arkadaşlar” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Gölbaşı'nda Eğitimci kişiliği ile bilinen Murat Bölük ve Gölbaşı Belediyesi Personeli Cemal Şener Meclis toplantısında Ak Parti, CHP ve MHP'li Meclis üyeleri ve Meclisi yöneten Murat Bey Balta tarafından yad edildi.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri okundu. Ak Parti, MHP ve CHP’lilerin vermiş olduğu önergeler oy birliği ile kabul edildi. Meclise sunulan önergeler ile birlikte toplam 42 madde oy birliği ile kabul edilerek toplantının 2. Oturumu 07.03.2017 Salı gününe ertelendi.

 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ