Advert
Advert
ATAK SUSKUNLUĞUNU BOZDU

ATAK SUSKUNLUĞUNU BOZDU

 

CHP Eski Gölbaşı İlçe Başkanı Ümit Atak suskunluğunu sosyal medya üzerinden paylaştığı yazı ile bozdu.

İşte Atak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama...

GÖLBAŞI KAMUOYUNA

Tarihimiz boyunca ve bu son kale kurulurken hiçbirimiz mezhep, dil, din, ırk ayırmaksızın emperyalistlere dur dedik. Ülkemizin kuruluş mayası budur. Siyasi görüşlerimiz farklılık gösterse de tek vatan, tek bayrak, tek istiklal marşı hepimizin olmazsa olmazıdır. Bu ülkenin mayasında dostluk kardeşlik vardır.

Ama görülüyor ki yaklaşan referandum öncesi bazıları, kişisel çıkar ve mevki amaçlarını ön plana çıkararak bu ülkenin onurlu çocuklarını şu yada bu tercihlerinden dolayı ayrıştırmaya, namussuz , hain sözleri ile karşı karşıya getirmeye çalışmaktadır.

Bizim, bu halka güvenimiz sonsuz ve sarsılmazdır. Daha önceki tecrübelerimizden edindiğimiz ( sağcı ve solcunun aynı silahla vurulduğu günler ) bilinçle bu provokatörlerin oyununa gelmeyeceğiz. Referandumun sonucu ne olursa olsun bu ülkenin insanları namuslu, şerefli ve onurludur.

Yeniden ülkeyi 80 öncesine taşımak, çatışma ve ayrışma ortamından yararlanarak koltuklarını korumak isteyenlere, gözü dönmüşlere, onurlu halkımız izin vermeyecektir.

Halkımız hep sağduyulu olmuştur ve tecrübeleriyle bu ülkede sen ben çatışması yaratmaya çalışan , kimin adamı olduğu belli olmayanlara gereken cevabı verecektir. Bu ülkenin çocukları kardeştir ve hangi siyasi görüşten olursa olsun onurlu ve namusludurlar.

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında seçim kazanmış belli makamlara gelmiş siyasi sorumluluk almış insanlar bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Çünkü bu ülkeyi büyük ve daha güçlü bir Türkiye yapacak yol, birbirimizi sevmekten ve saygı duymaktan geçmektedir. Biz, tarihin de bize gösterdiği gibi “birsek” varız, birbirimize inandığımızda güvendiğimizde varız. Ayrışıp birbirimizi yok saydığımızda hep dağılmışız. Mevlana, Hacı Bayram Veli, Hacı Bektaş Veli hepsi bize insanı ne olursa olsun sevmeyi öğretmiştir. Bu toprakların insanlarının mayası budur. Bu mayayı bozmak isteyenlere izin vermeyin. Kardeşlik, dostluk ve sevgi rehberimizdir.

Bu ülkenin toprağına, bayrağına, sınırlarına, istiklal marşına, kurtuluş ve kuruluşuna inanan herkes bizim onurlu ve namuslu kardeşimizdir. Biz o insanlarla beraber yürümeyi onur sayarız. Amaç daha güzel, daha güçlü bir Türkiye ise bütün kardeşlerimizle omuz omuza vermeye hazırız.

Gölbaşı HAYIR Gönüllüleri


Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ