Advert
Advert
GÖLBAŞI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Bu sene 4. yılını kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı’nda da kutlandı.

GÖLBAŞI 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain FETÖ örgütünün darbe girişiminde hayatını kaybeden 251 sivil, asker ve polisi, yaralanarak gazi olan 2194 vatandaşımızı anmanın yanı sıra sokağa inerek tankların önüne dikilen, üzerlerine ağır silahlar ve F-16’larla ateş açılmasına rağmen demokrasi ve milli birliğimize sahip çıkan büyük Türk halkına armağan edilen özel bir gündür.

Bu sene 4. yılını kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı’nda da kutlandı.

Gölbaşı cadde ve sokakları bayraklarla donatıldı.

Merkez mahalleler başta olmak üzere tüm mahalle camilerinden mevlidi şerif okundu.

Mevlid şekeri dağıtıldı.

Gölbaşı kaymakamı, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve beraberindeki heyet Gölbaşı Şehitliği’ni ziyaret ettiler.

Şehit mezarlarına karanfil koyarak dua ettiler.

Şehit ve gazi ailelerini ziyaret ettiler. 

15 Temmuz Konulu Resim Yarışması’nda dereceye giren eser sergisi ziyaret edildi. Türkiye Yelken Federasyonu ve Ankara Yelken Kulübü 15 Temmuz Şehitleri anısına saygı geçişi yaptılar.

HALK’IN NÖBET ALANINA ALINMADIĞI BİR DEMOKRASİ NÖBETİ…

Gölbaşı Sahil Parkı’nda gündüz erken saatlerde hazırlıklar yapılmaya başlandı. Sahil parkı otopark alanına park edilen araçların dışarı çıkarılmasıyla başlanan programa Gölbaşı’nda canını dişine takan, o hain gecede polise askere kendini siper eden, bu vatan bölünmez diyip sabahlara kadar hainlerle çarpışan Gölbaşılı vatandaşlar alınmadı.

Akşam saatlerinde Atatürk sahil parkında devam eden programda; Sahil Parkını bariyerlerle çevrilerek vatandaşa kapatılması ve Gölbaşı Kaymakamlığı’nın belirlediği kişilere açık olması sıkıntı yarattı. Bir çok vatandaşın da tepkisine sebep oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın emri ile 50 kişilik gruplar halinde tutulan Demokrasi Nöbeti’nde; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua okundu, ilahi dinletildi. Sinevizyon gösterisi ile o gün yaşananlar anlatıldı. Cumhurbaşkanının halka seslenişi canlı olarak verildi. Gece yarısında tüm camilerden Sela okundu.

Nöbet çizelgesinde ismi olmadığı gerekçesi ile Demokrasi Nöbeti’nin tutulduğu alana alınmayan vatandaşlar ve alana girmek isteyen yerel gazetecilerden basın kartı isteyen emniyet güçleri arasında küçük çaplı tartışmalar yaşandı.

Kaymakamlık ve belediye kurum müdürleri, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, muhtar, gazi ve şehit yakınlarından Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından  oluşturulan isim listesiyle Sahil Parkı’nda Demokrasi Nöbeti tutuldu

Demokrasi Nöbeti’nin vatandaşa kapatılması eleştiri konusu oldu. Pandemi nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın 1 saatlik dönüşümlü ve 50 şer kişilik gruplar halinde tutulmasını istediği Demokrasi Nöbeti görevli insanlarca değil, gönüllü insanlarca tutulmalıydı diyenler oldu.

Gölbaşı’nda demokrasi nöbeti canını dişine takan halk’a kapalı olarak yapıldı. !!!

 

#15 temmuz #gölbaşı #gölbaşı kırmızı çizgi #ankara
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ