Advert
Advert
BU PİYASA ÇOOOK SERBEST PİYASA

Gölbaşında yaşayan vatandaşlar veya dışarıdan gelen misafirler Gölbaşı Mogan gölü kenarında ailesi ile yada sevgilisi ile iki bardak çay içemez hale geldi. Bir bardak çay kimi yerlerde 4 lira olurken kimi yerlerde ise 7,5 tl ye kadar satıldığı bir şehird

BU PİYASA ÇOOOK SERBEST PİYASA

 

Gölbaşı’nda yıllar öncede bu konu gündeme gelmiş olup, bazı cafeler de ki çay veya soğuk içecek fiyatları vatandaşın cebine zarar verme noktasında kadar geldi.

Geçtiğimiz yıllarda Gölbaşı’nın bazı yerel haber siteleri konuya yer vermişti.

Gölbaşında yaşayan vatandaşlar veya dışarıdan gelen misafirler Gölbaşı Mogan gölü kenarında ailesi ile yada sevgilisi ile iki bardak çay içemez hale geldi.  Bir bardak çay kimi yerlerde 4 lira olurken kimi yerlerde ise 7,5 tl ye kadar satıldığı bir şehirde yaşıyoruz.

Gölbaşı Belediye meclis toplantısında bir meclis üyesinin Atatürk sahil parkındaki çay fiyatlarının düşürülmesi ile alakalı meclise vermiş olduğu önergeyi hatırlayalım. Meclise önerge veren meclis üyesi çay fiyatının 1 yada 1,5 TL olması için önerge verdiği zamanlardan günümüze çok mu şey değişti? Gölbaşı Paris oldu da bizim mi haberimiz olmadı.

Herşey tamam.

 Anladık.

Bu piyasa serbest bir piyasa.

Fakat bu piyasayıda denetleyen kişi yada kurumlar yok mu? Varsa da neredeler? Bir bardak çayın maliyeti nedir ki de 4-5 liraya çay satılır oldu. Dört kişilik bir aile Gölbaşı içi dahil her hangi bir cafede oturup çay bile içemeyecek hale gelmişken cafelerde ki bu faiş fiyatları denetleyen bir kurum var mıdır?

Pek çok vatandaşında bu konu hakkındaki görüşlerini sorduk ve aldığımız cevaplar neticesinde böyle bir habere yer verdik.

Cafelerde oturan vatandaşlar fiyatların çok yüksek olduğunu ve bu sebepten dolayıda her hangi bir cafede aileleri ile birlikte gidip oturamadıklarını dile getirdiler.

#gölbaşıbelediyesi #gölbaşıcafeler #büyükşehir #denetleme #gölbaşı
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ