Advert
Advert
BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT’TE VELİLERİN YÜKÜNÜ AZALTMAK AMACIYLA, GİYSİ VE KIRTASİYE YARDIMLARINA BAŞLADI 

-BU YIL 60 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAYI HEDEFLEYEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,  BUGÜNE KADAR YAKLAŞIK 1 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİYE YARDIMDA BULUNDU

-YARDIMLAR BAŞKENT’İN 25 İLÇESİNDEKİ OKULLARDA BELİRLENEN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE DAĞITILIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere sağladığı kırtasiye (çanta), bot ve kaban yardımlarını, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da sürdürüyor.

         Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ihtiyaç sahibi öğrenciye eğitim desteği veren Büyükşehir Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde de 60 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

         Okulların açılmasıyla birlikte velilerin yükünü azaltmak amacıyla bot, kaban ve kırtasiye dağıtımı yapan Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçede bulunan okullarda eğitim desteğine başladı. 

ÖĞRENCİLER TİTİZLİKLE BELİRLENİYOR

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleşen eğitim desteği kapsamında, ihtiyacı olan öğrenciler, okul idarecileri ve öğretmenler tarafından belirleniyor.

Oluşturulan listeler, okullar tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne buradan da Büyükşehir'e iletiliyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve bedenlerine göre giysi (mont-kaban) ve ayakkabı ölçüleri alınarak, eğitim yardımı koliler halinde okullara götürülüyor.

Bot, kaban ile içinde 5 defter, suluk, cetvel seti, kalemtıraş ve silgi ile 2 düzine kalemin yer aldığı çantalar, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve okul yöneticilerinin yanında öğrencilerin TC kimlik numaralarına göre titizlikle dağıtılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime verdiği önemin bir göstergesi olan eğitim yardımları, engelli rehabilitasyon okulları başta olmak üzere tüm ilçelerdeki kamuya ait okullarda gerçekleştiriliyor.

BU YIL Kİ HEDEF 60 BİN ÖĞRENCİ

         Bu yıl 60 bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Büyükşehir         Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, “Bugüne kadar 1 milyon öğrenciye yardımlarımızı ulaştırdık. Bu rakama bu yıl 60 bin öğrenci daha ekleyeceğiz. Hepsine 60 bin bot, 60 bin kaban ve 60 bin de kırtasiye malzemesiyle dolu çantaları hediye ediyoruz” bilgisini verdiler.

Başkent’in dört bir tarafında eğitim veren okullarda başlatılan yardımların yıl boyu süreceğini vurgulayan yetkililer, “Büyükşehir Belediyesi olarak sadece eğitim-öğretimin başladığı zaman değil yıl boyu sürdürdüğümüz çalışmalarla öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ