Advert
Advert
EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI HARARETLİ GEÇTİ

Gölbaşı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleşti.

EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI HARARETLİ GEÇTİ

Gölbaşı Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu gerçekleşti.

Gerçekleşen meclis toplantısında Duruay MHP’lillerin geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısında söylemiş olduğu bazı başlıkları eleştirdi.

Duruay, “ MHP’li arkadaşlara yapmış oldukları eleştirilerden dolayı teşekkür ederim. Muhalefet ne kadar çok eleştirirse bizim o kadar çalışma hevesimiz artıyor. Daha çok çalışıyoruz” dedi.

Duruay, konuşmasının devamında, “ Eleştiri yaparken bazı arkadaşların kullanmış oldukları ifadeler bizleri incitti. Sırf siyaset yapmak için böyle cümleler kullanılması beni üzüyor. Yalancı sıfatı kullanılması bazı eylemleri biz engeleldik denilmeleri bence hoş değil. Yaptığımız hizmetler sadece bizim başarımız değil bu meclisin başarısıdır. Hastane yapımı Sayın Ramazan Şimşek Ak Parti ilçe başkan olduğu dönemde başlamıştı. Bizim dönemimizde nerdeyse yapımı bitmek üzere. Göl temizliği, Konya yolu, mobeseler, v.s bu hizmetler eğer gölbaşına yapıldıysa demekki biz başarılı ve çalışan bir meclisiz ki bunlar yapıldı. O yüzden eleştiri yaparken biraz elinizi vijdanınıza koyarak yapın. ” dedi.

CHP’li Elikesik, Söz konusu Gölbaşı ve Gölbaşı’nın menfeaatleri olduğu zaman verilen mücadelelerde yer aldık ve yapılan hizmet gölbaşına yapılmıştır, kimin yaptığının bir önemi yoktur dedi.

Öte yanadan Duruay’ın eleştirilerinin üzerine Ak Parti Gurup Başkan Vekili Gökhan Koçak, kürsüye çıkarak şunları söyledi,

Koçak “ İdare karar alır ve kendi içerisinde bu konuyu konuştuktan sonra meclise gelir ve her meclis üyesi kendi oyunu kullanır. Konu ile alakalı gurup toplantısında gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra MHP gurubunuda bunu söyledik. MHP gurup başkan vekili YOK dedi. Şunu söylemek istiyorum, KATILMADIĞINIZ bir İmar Komisyonunda red verdik engelledik derseniz bu hoş olmaz. Koçak’ın bu cümlesine karşılık MHP’li Akşit, “ Toplantıya katılmadık diye bilgi sahibi olmadığımız anlamınada gelmez” dedi. Konuşmasına devam eden Koçak, Bizim vicdanımız yokmu? Aklımız yokmu? Eksik olabilir, sıkıntı olabilir ama biz engelledik ibaresini uygun bulmadım. Biz muhalefetin bize ışık tuttuğuna inanıyoruz. Madem siyaset yapacaksınız, yaptığınız eleştirinin bir tutarı olmalı, indirici olmalı, vurucu olmalı ses getirmeli” dedi.

Koçak’ın konuşmasının ardından Duruay,  Cami yerinin yeşil alana çevrilmesi ve yeşil alanın cami yerine çevrilmesi konusunda ki tartışmalara son noktayı koydu. Duruay yaptığı açıklamda, “ Arkadaşlar meclis çoğunluğu Ak Parti gurubunda dolayısıyla cami yeri yeşil alana yeşil alan cami yerine çevrilirmi? Evet çevrilir. Biz istemedikçe hiç bişey engellenmez” dedi.

Koçak’ın ardından kürsüye çıkarak MHP Grubu adına konuşan Grup Başkan vekili Ali İhsan Güçlü, “Sayın başkanımız benim de içerisinde görev yaptığım imar komisyonunda olan gelişmelerle ilgili birkaç cümle sarf etti. Özellikle şu cümleyi kabullememiz mümkün değil. Bu komisyonlarda Ak Parti 3’e 2 çoğunluktadır. İstediği maddeyi buradan geçirir, istediği maddeyi geçirmez. Siz bunu böyle diyorsanız, öyle söylemeye devam edin. Ama Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak biz de 2’nin 3’ten büyük olduğunu ispat ettik ve edeceğiz. Yani burada konuşurken herkes istişare, meşveret, karşılıklı görüş alışverişi, fikir teatisi, sosyal ütülük, kardeşliğimiz, arkadaşlığımız, komşuluğumuz... Buların tamamını en az sizin kadar önemsiyoruz ve en az sizin kadar da bu işlere kıymet veriyoruz. Yalnız şunu da unutmayalım. Bizler burada 140 bin insanı temsilen bulunuyoruz. Hepimizin tek tek siyasi, vicdani ve hukuki sorumluluğu var. Bütün bu işleri yaparken her şeyin rakamlardan ibaret olmadığını, her şeyin buralarda yazan cümlelerden ibaret olmadığını da bilmek zorundayız.” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın MHP Grubunun önergelerine karşı sürekli “siyaset yapma” amacıyla eleştirel yaklaştığını belirten Güçlü, “Bakın az önce bir soru önergesi verdik. Başkanımız yine her zamanki tepkisini göstererek ‘siyasi olarak bize önerge vermeyin, siyasi olarak bu tip sorular sormayın’ dedi. Ya şimdi köyün muhtarı gelip sizlere soruyorsa böyle bir arsa kiraya verildi, bu araziyi filanca kişi cami derneğine bağış yapmıştı. Bunu öğrenmek bizim hakkımız değil mi, o köylünün, muhtarın hakkı değil mi? Böyle bir şey olduysa da cevap yazılır üç cümle beş cümle, geçilir gidilir. Yani bu tip şeylerden alınganlık göstermeye gerek yok.” diye konuştu.

“BİR KERE DE ADIM ATIN, ŞURADA EKSİK YAPTIK DİYEBİLİN”

MHP’nin yaptığı basın toplantısına ilişkin açıklamlarda bulunan Ali İhsan Güçlü, “Önceki hafta yapmış olduğumuz basın toplantısında arkadaşlarımızın, büyüklerimizin söylemiş olduğu bazı cümlelerle alakalı eksik anlama, yanlış anlama olabilir. Biz eksik de söylemiş olabiliriz, yanlış da söylemiş olabiliriz. Yeri geldiği zaman özür dilemenin erdemini de biliyoruz. O özürü de dileriz. Fakat ısrarla doğru dediklerimizi de söyleyeceğiz. Siz de bu manada olumlu bir adım atıp ‘ya tamam şurada da biz şunları şunları eksik yaptık’ diyebilin. Biz bugüne kadar ne bu kürsüde ne dışarıda aramızdaki dostluğa, kardeşliğe halel getirecek hiçbir cümle kullanmadık. Bizi bu cümleleri kullanmaya kimse sevk edemez. Yanlız şunu da kimse unutmasın, biz bu cümleleri ahlakımız gereği kurmuyoruz. Yoksa biz de kısa vadede siyaseten geri dönüşü olacak cümleler kurmayı biliriz” şeklinde konuştu.

MHP’li Ali Ahsan Güçlü'nün Konuşma Metni Aktif Haber Gazetesi İnternet Siztesinden Alınmıştır.

 

#fatihduruay #bülentelikesik #aliihsangüçlü #gökhankoçak #akparti #mhp #chp #gölbaşıbelediyesi #gölbaşıkırmızıçizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ