Advert
Advert
ATABEY'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

​CHP eski ilçe başkanı Nuriye Atabey seçimlere 6 ay kala bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

ATABEY'DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

CHP eski ilçe başkanı Nuriye Atabey seçimlere 6 ay kala bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Atabey yapmış olduğu toplantıda, bazı arabaşlıklara yer verdi. Bu parti kimsenin babasının malı değildir diyerek, yerel seçimlerde Belediye başkan aday adayı olmak için istifa eden eski ilçe başkanı Bülent Elikesik ve yerine alel acele atanan İbrahim Karaca’ya sert eleştirilerde bulundu.

Atabey yapmış olduğu açıklamada;

CHP Gölbaşı İlçe teşkilatının ahbap-çavuş ilişkileri ile yönetildiğini ifade etti. Mevcut yönetimi ağır bir dille eleştirdi. Mevcut Başkan Bülent Elikesik’in belediye başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yönetim kurulu toplantısıyla ilçe başkanlığına yangından mal kaçırırcasına Avukat İbrahim Karaca’nın getirilmesine tepki gösterdi. Atabey, kendi yönetiminin bir takım sözlerle ve tehditlerle düşürüldüğünü söyledi.

“CHP kimsenin babasının malı değil, çiftliği ise hiç değil! diyerek tepkisini dile getiren Atabey CHP kimseye peşkeş çekilemez” ifadelerini kullandı.

Yönetimimi baskı ve tehditlerle istifaya sürüklediler

Atabey Açıklamasında “Benim ilçe başkanlığımdan düşürülerek ayrılmama neden olan ekip şuanda ilçeyi yönetiyor. Yönetimimi baskı ve tehditlerle istifaya sürüklediler. O dönem vakitleri olmadığı için istifa ettiğini bildiren yöneticiler daha sonra Bülent Elikesik’in yönetiminde yer aldılar. Yani şuandaki yönetim aslında seçimle gelen bir ilçe başkanını düşürerek şuandaki koltuklarında oturmaktadırlar. Buradakiler bunu tabii ki tek başına yapmadı. Bir takım bölge milletvekillerinin desteğiyle ve elbirliğiyle yönetimi düşürüp ondan sonrada bu yönetime oturdular. Şimdi aynı yönetim Bülent Elikesik istifa ettikten sonra aynı gün yangından mal kaçırırcasına partinin teamüllerine aykırı olarak yine partiye zarar verecek şekilde alelacele bir ilçe başkanı seçtiler. Partinin teamüllerine aykırı tüzüğe aykırı bir biçimde seçilen bu ilçe başkanıyla da şimdi yerel yönetime yürüyecekler öyle mi?

Ayak oyunları ile yönetimde yer aldılar

İlçe Başkanlığı düştüğü noktada elbette bir aday çıkacaktır ancak bu kamuoyuyla paylaşılacak parti ile paylaşılacak ve tüzüğünde bu konuda açık bir hükmü var. Şayet yönetimden olmasa bile dışarıdan partili bir üyemiz ilçe başkanı seçilebilir. Ancak daha öncede söylediğim gibi sanki yangından mal kaçırırcasına aynı gün Bülent Elikesik istifa ediyor hiç kimse duymadan aynı yönetim kendi aralarında bir başka ilçe başkanı seçiyor. Kısacası ayak oyunlarıyla benim yönetimimden istifa eden arkadaşlar yeni yönetimde yer alıyorlar ve Gölbaşı’nın potansiyelini ciddiye almadan Gölbaşı’nı, sol değerleri kucaklamayan ve geçmişi olmayan bir adayı ilçe başkanı olarak seçiyorlar.

Bu yapılanmayla nasıl seçime gidilecek?

Şimdi kamuoyuna soruyorum bu yapılanmayla nasıl seçime gidilecek? Hani klişe bir laf vardır siyasette: Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Sayın Elikesik ne yapmıştır ki şimdiki seçilen İbrahim Karaca ne yapacak? Polemik yaratmak için konuşmuyorum sadece bir örnek vermek istiyorum. Gölbaşı,  Konya Yolu’nun alta alınması dolayısıyla ciddi sıkıntılar yaşarken sayın Elikesik’in burada çok etkili olması, çok etkili sözler söylemesi belki eylem yapması gerekirken bu işleri Allah’a havale etti siz de biliyorsunuz. Gerçi Sayın Elikesik politikayı alanda değil, facebook üzerinden yapmayı seviyor. İşlerini facebook üzerinden yürütüyor. Şuana kadar bölge milletvekilleri içerisinde ahbap-çavuş ilişkisi ile gelinen şu noktada yerel seçime nasıl gidilecek ciddi bir soru işareti. Yeni ilçe danışma kurulunda 50 kişiyi toplayamayan bir yönetim ne yapacak?

Meclis üyeliği teklif ettiler, pazarlık yaptılar

Açıklamasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atabey, 1.5 senedir suskunluğunu koruduğunu ancak bir darbe gibi, bir oldu- bitti ve atamayla ilçenin yönetilmesine şiddetle karşı olduğunu söyledi. Seçimle gelmiş yönetiminin düşmesi için yönetimindeki kişilere meclis üyeliği sözü verildiğini iddia eden, kendi yönetimindeki isimlerin şimdiki yönetimde olduğunu söyleyen Atabey, bu konuda pazarlık yapıldığını savundu.

Çok ciddi bir seçim sürecine girildiğini ifade eden Atabey, “CHP’nde bütün bunlar değerlendirilip, rayına oturduktan sonra CHP iktidara alternatif bir parti olacaktır.”

50 kişiyi zor toplayan yerel seçimde başarılı olabilir mi?

CHP ilçe danışma toplantısında 50 kişi zor toplayan örgütün bu şekli ile yerel seçimde başarılı olabilir mi? 1500 üyeden bahsediyoruz. Biz bunları hak etmiyoruz. CHP kimsenin babasının malı değil, babasının çiftliği değil. Hiç kimse burada koltuk ya da başka bir şeyi peşkeş çekemez. Bu iş teamüllere uygun olmalıydı. “ dedi.

Nuriye Atabey ‘Belediye başkan adayı olmayı düşünüyor musunuz?’ soruna bugün için böyle bir durum söz konusu değil cevabını verirken ileriki zamanlarda yeni açıklamalar yapacağının da altını çizdi.

 

#nuriyeatabey #bülentelikesik #ibrahimkaraca #gölbaşıchp #chp #gölbaşıkırmızıçizgi #kırmızıçigigazetesi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ