Advert
Advert
Hangi Partiden kim Belediye Başkanı adayı olacak?

Hangi Partiden kim Belediye Başkanı adayı olacak?

Hangi Partiden kim Belediye Başkanı adayı olacak?

Hangi Partiden kim Belediye Başkanı adayı olacak?

Yerel seçimler yaklaştıkça sokağın nabzı da yükselmeye başladı. Her yerel seçimde olduğu gibi yine birçok aday adayı çıkacak ve bunlardan bir tane aday çıkacak. Bu hangi parti içerisinde olursa olsun. Şimdi bakalım siyasi partilerin adayları kimler olacak hep birlikte çözümleme yapalım.

Gölbaşının belediye başkan adayı veya adayları kimler olacak.

En başından başlayalım.

Gölbaşının adayı; Geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı yapmış kişilerden mi yoksa daha önce hiçbir tecrübesi olmayan kişilerden mi olacak? Tecrübeli olması yada olmaması Gölbaşının kaderini değiştirecek mi? Vatandaşı memnun edebilecek mi? Gölbaşına hizmet edebilecek mi?

Gölbaşı belediye başkan adayı kim olacak; Ben halkla iç içeyim diyecek ama halkın telefonlarına bakmayacak daha ilerisi onların telefonlarını engelleyerek irtibatını kopartacak kişi mi? Geçmiş dönemde oturduğu koltuğun gücünü kullanamayıp her şeyi eline yüzüne bulaştıran kişi mi? Burnu borçtan çıkmayan kişi mi? Vatandaş onunla görüşmek istediği zaman aylarca, haftalarca, günlerce ondan randevu alamayan kişi mi? Sırf zirve hırsı için yanında yürüdüklerinin bütün insani ve vijdani duygularını sömüren  kişi mi? Kendi çıkarları için davasından ve partisinden vazgeçen ve sırf bir koltuk uğruna tüm sevenlerine sırtını dönen kişi mi? Yola çıktığı arkadaşlarını yolda buldukları ile değiştiren kişi mi? Ona inanan ona güvenen herkesi yarı  yolda bırakacak ama her olaya duygusal yaklaşacak kişi mi benim adayım olacak.

Her türlü tavizi veren, yönetimden ve yöneticilikten zerre kadar bilgisi olmayan kişi mi benim adayım olacak? İki tane çakala sözünü geçiremeyen, belediyeciliğin (be)sinden anlamayan kişi yada kişiler mi benim adayım olacak.

Yok arkadaş bu sefer olmaz. Bu sefer gerçekten olmaz. Biz yaparız biz daha iyisini yaparız diyenlerden çok çekti bu gölbaşı. Hakkı, Hukuku bilmeyenlerden çok çekti bu gölbaşı. Zafere giden her yol mübahtır diyen kişilerden çok çekti bu gölbaşı.

Gölbaşının belediye başkan adaylarının kimler olacağını az çok tahmin edebiliyoruz. Bu geçmiş dönemde yöneten de yönetmeyen de olacak. Yönetenlere tek bir sorum olacak; Madem daha iyi yönetecektiniz madem siz daha iyi yapardınız da neden kaybettiniz? Yönetecek olana da bir soru soracağım; ama o soruyu aday olarak çıktığı zaman soracağım.

Şimdilik yazacaklarımın sonuna geldik. Bundan sonraki yazacağımız yazı Meclis üyesi olacaklar ve olanlar ile alakalı olacaktır.

Ama bu kadar kapalı olmayacaktır…

Saygılar,

Akın KÜÇÜK

 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ