Advert
Advert
SEMİNERE DAVET

Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği "Değerler Eğitimi" semineri düzenleyecek.

SEMİNERE DAVET

Ortadoğu'nun yeniden inşa edilmeye girişildiği günümüzde, Güney sınırımızda meydana gelen gelen gelişmeler Türkiye'nin iç yapısınıda tehdit eder boyutlara gelmiştir. Irak'ın kuzeyinde Barzani'nin yapacaklarını ısrarla açıkladığı referandum sadece o bölgeyi değil ülkemizde yakından ilgilendirmektedir. Çünkü "Türkiye'nin güvenliği Kerkük'ten başlar" sözü dikkate alındığı yanıbaşımızda oynanan oyunun boyutlarını daha iyi anlamış olacağız.  Yaklaşık kırk yıl önce önce nüfusun yüzde doksanı Türkmen olan Türkmen kenti Kerkük bugün tehlikeli bir oyunun   içine çekilmektedir.Sistematik bir şekilde nüfus yapısı değiştirilmiştir. Ecdad zamanında huzurlu bir ortam içinde yaşayan Arap ,Türkmen, Kürt  ahali şimdi Emperyalistler ve onların uşakları eliyle düşman haline gelmişlerdir.Oyun kurucularının oyunu bozabilecek tek ülke Türkiye Cumhuriyetidir.Devletimiz sosyal siyasal ve ekonomik olarak ne kadar güçlü olursa o kadar söz sahibi olacaktır.Bize düşende bu sorumluluk ve bilinçle hareket etmektir.Günlük sosyal ve  siyasal çekişmeler birliğimizi zedelemektedir.Aklıselimle hareket edip toplumsal birliğimizi sağlamlaştırmalıyız.Bu yönde yerel ve genel politikalar üretmeliyiz.Aksi takdirde Allah muhafaza bu günlerimizi ararız.
Gönül coğrafyası diye tabir ettiğimiz hiçbir bölgenin diğerinden farkı yoktur, olmamalıdır.Arakan neyse Filistin neyse Doğu Türkistan neyse Bosna neyse Musul'da odur. Kerkük'te odur. Hepsinde yaşanan zulme haksızlığa  hukuksuzluğa ve insanlık dışı muamelelere karşıyız.Bu halklar ve bölgelerle ilgili hertürlü ayrımcılığıda reddediyoruz.Bunu yapanlarda bu yanlıştan vazgeçsinler.İnsan olarak bu kötü fiil ve faillere karşı tavrımız net olmalıdır.
Bölgemizde oynanan oyunun farkına varalım.Gereken tedbirleri behamahal alalım.Hiçbir bedel ödemeden rahat  ve huzur bekleyemeyiz.
Kerkük için kamuoyu oluşturma adına üzerimize düşeni yapmak tarihi,vicdani ve insani görevimizdir.Oradaki kardeşlerimizde kendilerini yalnız hissetmesin.Canımız ,malımız ve ruhumuzla yanlarındayız.Allahın izniyle kıyamete kadar varolacak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kıymetli yöneticileri gücü nisbetinde tüm mazlum ve magdurların yanında olmaya devam edecektir.
Hiç kimse ümitsizliğe kapılmasın bu aziz  millet varoldukça "KERKÜK TÜRKTÜR TÜRK KALACAKTIR"diyor,selam ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Moderatör Alpaslan Dursun (Eğitimci)
Katılımcı Mustafa Güçlü (Anadolu Eksen Konf. Genel Başkanı)
Katılımcı Aziz Doğanoğlu (Eğitimci)

Tarih: 22.09.2017 cuma günü

Saat: 20.00

Yer: Akçakuzu Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği 

Adres: Karanfil Cad. 939. Sokak 14/A Gölbaşı / Ankara

 

#ali ihsan güçlü #akçakuzuderneği
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ