Advert
Advert
Gölbaşı'nda Şehitler Anıtı'nın Açılışı

Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı

Gölbaşı'nda Şehitler Anıtı'nın Açılışı

"GÖLBAŞI'NDA ŞEHİTLER ANITININ AÇILIŞI"

"Gölbaşı Belediyesi tarafından yaptırılan Şehitler Anıtı’nın açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay , siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ve Gölbaşı halkının katılımıyla açılış gerçekleşti.

Açılış dualar ve 15 Temmuz gecesini anlatan video ile başlatıldı.Hain saldırının 1.Yıl dönümünde darbe gecesi'nde Gölbaşı’nda şehit olan vatandaşlarda unutulmadı.Kaymakamlıkta toplanan Gölbaşı halkı Fatih Şahin, Şenol Esmer, Fatih Duruay ve siyasi parti başkanları  sivil toplum öncülüğünde tek yolunda bulunan önceki ismi Şelale Parkı olan Şehitler Anıtına kadar yürüdü"

"Anıtımız hainlere dur demek için mücadele eden kardeşlerimizi simgeliyor"

"15 Temmuz da Gölbaşı halkının önemli rol oynadığını altını çizerek bir kere daha belirtti.“15 Temmuz gecesi yaşanan olayların bir çoğunu Gölbaşı'nda meydana geldi. Gölbaşı’nda vatanını, milletini seven bu bayrak için hiç gözünü kırpmadan canını veren insanların o gün mücadele günüydü. İşte bu günde onları unutmamak ve bizden sonraki nesillere unutturmamak adına burada bir anıtımız var. Bu anıtımız genciyle yaşlısıyla vatanını milletini seven polis kardeşlerimizle beraber o hainlere dur demek için mücadele eden kardeşlerimizi simgeliyor. Bundan sonraki mücadelelerde bizler her zaman olacağız ve o hainleri gereken cevabı vereceğiz.”

“Allah bir daha milletimize 15 Temmuz’u göstermesin”

"Bakan Özlü, Gölbaşı Şehitler Anıtı açılış töreninde yaptığı konuşmada,  15 Temmuz’un yurtdışı destekli bir çete hareketi olduğunu söyledi.

15 Temmuz’un Türkiye’yi esir almak ve Türkiye’de hükümeti devirmek isteyen bir hareket olduğunu vurgulayan Bakan Özlü, “Allah bir daha milletimize 15 Temmuz’u göstermesin. Bu güzel eserin, Şehitler Anıtı’nın, yapımında emeği geçen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu eserin Gölbaşı’na hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu."

"Bir avuç haine mi bırakacaktık"

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer konuşmalarında şu sözlere yer verdi;

"Bugünü unutmamak ve unutturmamak adına bu anıtı buraya dikiyoruz.Bu töreni tören olsun diye yapmıyoruz. Bu törenler bizim 1071'den beri özgürlüğümüze olan düşkünlüğümüzü,bağımsızlığımızı her zaman dik tutmuş yedi düvele kafa tutmuşuzdur bir avuç caniye mi bu memleketi teslim edeceğiz.Vatandaşına kurşun sıkan savaş kazan meclise bomba atan, Külliyeye bomba atan türk kanı taşıyamaz.Onlarıda burda lanetliyorum." diyerek sözlerine son verdi.

“Milli birlik yürüyüşü”

"Törenden önce, Gölbaşı Kaymakamlığı önünde, AK Parti Ankara Milletvekilleri Fatih Şahin ve Murat Alparslan, Şenol Esmer, Fatih Duruay, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları muhtarlar ve çok sayıda Gölbaşı halkı ellerinde Türk Bayraklarıyla " ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ" sloganlarıyla sokakları doldurdular."

Daha sonra konuşmaların ardından anıtın açılışı gerçekleşti.

 

 

GÖLBAŞI FATİH ŞAHİN FARUK ÖZLÜ ANIT 15 TEMMUZ ŞEHİTLER
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ