Advert
Advert
MUHTAR TÜMER ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Velihimmetli Mahalle Muhtarı Yakup Tümer ateş püskürdü.

MUHTAR TÜMER ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Velihimmetli Mahalle Muhtarı Yakup Tümer ateş püskürdü.

Geçtiğimiz haftalarda Velihimmetli mahallesi muhtarı seçilen Yakup Tümer kendi mahallesinde kamu arazisine tecavüz edildiğini ve 100 dönüme mera arazisinin birileri tarafından tel örgüler ile çevrilerek hobi bahçesi şeklinde kullanıldığını iddia etti.

Muhtar Tümer, gazetemize vermiş olduğu demeçte, " Velihimmetli Mahallesi 116316 ada 5 parselin güneyinde bulunan 116314 'de yaklaşık olarak 100 dönüm'e tekabül eden taşınmazın ( mera arazisinin) V. A. adlı kişi tel örgü ile çevirerek kamu malına tecavüz etmiştir. O bölge mera arazisidir. O bölge civar köylerin ve kendi köylerimizin hayvanlarının geçiş bölgesi olmaktadır. Gerekli yerlerden yaptığım araştırmalar sonucunda da o bölgenin mera arazisi olduğunu ilgili birimlere verdiğim dilekçelerimde de belirttim. Muhtarlık olarak elimizden geleni yapacağımızı, gerekirse devletin en üst kademesine bile giderek haklarımızı arayacağımızı ifade etmek istiyorum. Tüm gerekli mercilere dilekçelerimizi verdik.  Fakat yetkililer bizlere bu konuda hiç bir bilgi vermiyor. Gerekirse Cumhurbaşkanına kadar çıkacağım" diyerek tepki gösterdi.

 

#yakup tümer #velihimmeti mahallesi #kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
gölbaşılı     2017-07-04 muhtar kendi köylüsünü şikayet edeceğine konuşsaymışya niye reklam ediyosun köyünü bu şekilde yazıklar olsun ayıp etmiş
gölbaşılı     2017-07-04 Muhtar kendi köylüsünü şikayet ettiyse yazıklar olsun ayıp etmiş
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ