Advert
Advert
KAI Kültür Evi Keçiören’de açıldı

Kars Ardahan Iğdır(KAI) Dernekler Federasyonunun Keçiören Kalaba Kent Meydanı'nda kurduğu Kültür Evi açılışı gerçekleşti.

KAI Kültür Evi Keçiören’de açıldı

Keçiören Belediyesi tarafından 8.'si düzenlenen Uluslararası Ramazan Etkinlikleri kapsamında Kalaba Kent Meydanı'nda Kars Ardahan Iğdır(KAI) Dernekler Federasyonunun kurduğu Kültür Evi açılışı gerçekleşti. Gecede ayrıca Özbekistan’ın Kültür Evi’nin de açıldı.

 Gecede Özbekistan’a özgü yöresel kıyafetlerle dans gösterisi ve şarkılar büyük beğeni topladı.

Kalaba Kent Meydanı'nda düzenlenen programa; Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı İslam  Kerimov, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, AK Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, KAI Federasyonu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye ve Özbekistan’ın kardeş halklar olduğunu söyleyen Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı İslam  Kerimov “ Tarihimiz, dinimiz, dilimiz bir ve geleneklerimiz aynı geleceğimizin de böyle olacağına inanıyoruz. Özbekistan Türkiye ikili ilişkilerinde yeni sayfa açılmakta kısa bir zaman içerisinde birçok üst düzey ziyaret gerçekleşti. Geçen sene kasım ayında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan Semerkant’ta bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu sen Cumhurbaşkanlarımız Pekin’de bir görüşme yaptılar. Bu görüşmelerde çok önemli anlaşmalar yapıldı” dedi.

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey  “Bu tür etkinliklerde heyecanlanıyoruz. Atalarımızın konaklandığı ülkeleri tanıyoruz. Onların bizimle ilgili bağlarını, birlikteliğimizi, ortak değerlerimizi öğreniyoruz. Çok güzel etkinlikler Belediye Başkanımızı ve Kars Ardahan Iğdır(KAI) dernekler federasyonunu kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın sevgi evlerinde büyüğüne çocuklara verdiği destekten dolayı teşekkür eden AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli “ Bu gün iftarı sevgi evlerinde bulunan 20 çocukla beraber yaptık. Sevgi evlerinde kalan annelerin ifade ettiği husus Keçiören belediyesinin kendilerine özellikle destekte bulunduğuydu. Belediye başkanına teşekkür ediyorum. Eğer sevgi evlerindeki çocukları daha fazla sahiplenirsek ve kuruyucu ailelik vasıtasıyla o çocuklara annelik, babalık yapabilrsek üzerimize düşeni gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ise “Sınırları aşan kardeşlik diyoruz. Çünkü sınırlarımızın dışında ki Müslüman kardeşlerimizle beraber ramazanın bereketini yaşıyoruz. Bizim Türki Cumhuriyetlerden, balkan ülkelerinden ve Pakistan Endonezya diğer bölgelerden gelen 17 ülke katılıyor. 17 ülkenin gecesi gerçekleşiyor. Aynı zamanda Anadolu’nun zenginliklerini göstermek içinde hemşeri buluşmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu günde Kars Ardahan Iğdır(KAI) dernekler federasyonun kültür evinin açılışında hep birlikteyiz” dedi.

 Kendilerine destek veren Keçiören Belediyesine teşekkür eden Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım “ Bu tür etkinliklerde hem ramazanın güzel hayır akşamlarını yad ediyoruz hem de hemşerilerimizle beraber oluyoruz. Bu etkinlikte bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gecede Özbekistan Büyükelçilik Müsteşarı İslam  Kerimov tarafından Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a Türkiye ve Özbekistan ilişkilerine verdiği destekten ötürü Özbek kaftanı hediye edildi. Ayrıca Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım tarafından katılımcılar hediye taktimi yapıldı.

KAI erdoğan yıldırım keçiören
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ