Advert
Advert
ERDOĞAN YILDIRIM GÜVEN TAZELEDİ

YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLEN ERDOĞAN YILDIRIM BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI

ERDOĞAN YILDIRIM GÜVEN TAZELEDİ

YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLEN ERDOĞAN YILDIRIM BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu’nun 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara Ticaret Odası Meclis Salonunda 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat: 13.00 de yapıldı.

Genel Kurul Toplantısı, Ak Parti Kars Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Murat Alparslan, Danıştay 2.Daire eski Başkanı Kamuran Erbuğa, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kars eski Milletvekili Hasan Yıldırım, Kamu Hastaneleri Kurumu Atama Daire Başkanı Ertan Yılmaz, Emniyet Müdürlüğü Emniyet Teftiş Kurulu Başkanı Taner Çakar, SGK Ankara İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, Selim Belediye Başkanı Çoşkun Altun, Akyaka Belediye Başkanı Muhammed Toptaş,  Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Faik Ece, Sincan Emniyet Müdür. Yrd. Erhan Ergül,  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu danışmanı Fatih Topaktaş, UHD Bakanı Ahmet Arslan danışmanı Mehmet Özbey, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Aytekin Geleri, Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırıkkaleli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Sertkaya, Bolu dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yakup Evirgen, Başkent Ankara Meclis Üyesi Senem Arıkan, Büyük Birlik Partisi İl Başkan Yrd. Hamdi Yılmaz,Sabah Gazetesi Ankara Koordinatörü Osman Altınışık, Serhat Birikim Medya Grubu Ankara temsilcisi Seyfettin Düzçay,Ankara Kahveciler Odası Başkanı İsa Güven, Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Gökhan Aymergen, Ak Parti Kars İl eski Başkanı Remzi Kars Ardahan Iğdırlı bürokratlar, iş adamları ve Kars Ardahan Iğdırlı vatandaşların  katılımlarıyla çok yoğun geçti.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Başbakan, Bakanlar, Milletvekilleri, Valiler, Belediye Başkanları gönderdikleri kutlama mesajlarıyla Genel Kurul Toplantısın hayırlı geçmesi dileklerinde bulundular.

Toplantıdan önce misafirlere kete, kaşar ve çeçil peyniri ikram edildi. Daha sonra Meclis Salonuna geçilerek,  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Genel Kurul başladı.

Divan Heyeti Başkanlığına Kazım Akbulak, Divan Üyeliklerine Muhammed Ocakoğlu ve Özcan Beşkaya seçildikten sonra Genel Kurul açılış konuşmasını yapmak üzere Genel Başkan Erdoğan Yıldırım kürsüye davet edildi. Genel Başkan tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyerek konuşmasına başladı. 2005 yılında kurulan Federasyonun kurucularına teşekkür etti ve 2008 yılı itibari ile görevi devir aldıklarını Federasyonun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Federasyonun faaliyetlerini ve bundan sonra da gerçekleştirmek istedikleri projelere değinen Genel Başkan; “Bölgemiz için neler yapılabiliri ortaya koyup hem Avrupa Birliği hem Kalkınma Ajansları hem üniversiteler hem Valiliklerimiz, Belediyelerimiz bunların hepsiyle beraber oturup neler yapılabilir noktasını çözüme kavuşturup bir an önce harekete geçmemiz gerekmektedir. Her fırsatta dile getirdiğim gibi “Birlik beraberlikte rahmet ayrılıkta azap vardır” Biz bir olursak diri olursak önümüzde kimse duramaz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.  6. Olağan Genel Kurul Toplantımızın güzel geçmesini temenni ediyor, bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize şahsım, dernek başkanlarım ve yönetim kurulumuz adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Daha sonra Ak Parti Kars Milletvekili Dr. Selahattin Beyribey Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof.Dr. Orhan Atalay, Ak Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Kars Belediye Başkanlarını temsilen Selim Belediye Başkanı Çoşkun Altun, Federasyonları temsilen Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar kürsüye davet edilerek konuşma yaptılar. Konuşmalarında Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine değindiler, artık bölgenin bir bakanı olduğunu ve bu fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek genel kurulun hayırlı geçmesi dileklerinde bulundular. Kars eski Milletvekili Hasan Yıldırım da kürsüye davet edildi. Yıldırım hemşehrilerini bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gündem gereği faaliyet ve denetim raporu ibrasından sonra Genel Başkanın Yönetim Kurulu listesi okundu ve kabul edildi. Erdoğan Yıldırım Federasyonun 4. Kez Genel Başkanı seçildi. Genel Başkan “Geçirdiğimiz üç Genel Kurul Toplantımızda bana inandığınız, güvendiğiniz, benimle birlikte yol arkadaşlığı yaptığınız ve gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Üstlendiğimiz görev bir gönül işi, bizler de doğduğumuz toprakları doyduğumuz topraklarda unutmadığımızı göstermek için azami gayret sarf ediyor ve özveri ile çalışıyoruz. İnancınız ve desteğiniz devam ettikçe Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz için, bölgemizin tanıtılması ve kalkınması için çalışmalarımıza devam edecek, birçok yararlı ve güzel projelere de imza atacağız. Siz hemşehrilerimize layık olabilirsek ne mutlu bize. Düzenlediğimiz organizasyonlarda bizlere desteklerini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımıza, bölge Milletvekillerimize, Vali, Belediye Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza, İl Kültür ve Turizm Müdürlerimize,  özveriyle çalışan dernek başkanlarımıza, yönetim ve danışma kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza, Federasyon olarak düzenlediğimiz etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan hemşehrilerimize teşekkür ederim. ” dedi.

Genel Kurul plaket töreni ile sona erdi.

 

#erdoğan yıldırım #cemil yıldırım #kai federasyonu #gölbaşı kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ