Advert
Advert
ELİKESİK'DEN BOMBA İDDİALAR

CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik ve yönetimi basın ile kahvaltıda buluştu.

ELİKESİK'DEN BOMBA İDDİALAR

CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik ve yönetimi basın ile kahvaltıda buluştu.

CHP İlçe Başkanı Bülent Elikesik'den mogan gölü projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Basın ile kahvaltıda buluşan Elikesik, Başkan Duruay için, "Bu işin arkasında Ankaradan kimler var?  Bu yapılacak projenin içerisindeki işletmeler Ankara'dan kimlere kiraya verildi? İsimleri bile hazır. Açıklaasın yoksa ben açıklayacağım" dedi.

İlk yarı Bitti. İkinci Yarı için Sahalarda Olacağız

Basın açıklamasında konuşan Elikesik," Referandum süreci bizim için ilk yarıydı. Maç daha bitmedi. Biz ikinci yarı için sahalarda olacağız uyarısında bulundu. Elikesik, "Referandum süreci içerisinde gerek partiim gerekse teşkilatım elinden gelen gayreti göstermiştir. Sandıktan evet çıkmıştır. Biz Milletimizin gösterdiği karara sonuna kadar saygı duyuyoruz. Maç daha bitmiş değil. Bizler için referandum maçın ilk yarısınydı. İlk yarı bitti,şimdi ikinci yarı var. Bizler ikinci yarı için sahalara ineceğiz" dedi.

Gölbaşı'nın okadar çok Hizmet sorunu var ki!

Elikesik, yaptığı basın toplantısında Gölbaşı'nın sorunları ve acilen çözümlenmesi gereken sorunlar içinde göndermeler yaptı.

Elikesik yapmış olduğu konuşmada, " Gölbaşımızın birden fazla sorunu var. Örneğin Üniversiteli gençlik sorunu. Üniversite gençliğini ilçemize bağlayan bir proje yapılmalı Gölbaşı'nda. Ülkemizin zor günlerden geçtiği hepimiz biliyoruz. Gölbaşı giriş ve çıkışlarındaki güvenlik noktalarının Gölbaşı esnafımıza maddi açıdan çok zarar verdiğini düşünüyorum. Tabiki güvenliğimiz için yapılan bir uygulama olduğunu biliyorum. Bizler bunun önemini çok iyi anlıyoruz. Ama Gölbaşılı esnaflarımız bu konuda biraz endişe duymaya başladılar. Hafta sonu en azından biraz esnek davranılması gerektiğini düşünüyorum.

Karaaslan'a Gönderme..!

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan bir esnafımızın dolmuşunu kullanarak evet kampanyasını yürüttü. Sayın Karaaslan'a seslenmek istiyorum. Sabah saat 6.30 - 7.30 sularında alt geçidin oradan bir dolmuşa binsin bakalım boş bir dolmuş bulup binebilecek mi" diyerek gönderme yaptı.

Gölbaşına yapılan her hizmet için iktidara destek verdik

Gölbaşının menfaatleri için Gölbaşına yapılan her projede iktidara destek verdik ve yanında durduk. Gölbaşı menfaatleri doğrultusunda da durmaya devam edeceğiz diyerek Gölbaşı için yapılan her hizmette destek vereceklerini dile getirdi.

Yangından Mal Kaçırıcasına Meclise Getirdiler

Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı projesi gölbalı Belediyesi Meclisine yangından mal kacırıcasına son anda başkanlık yazısı olarak okutulup bizim ve MHP gurubunun red oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi. Bazı söylentiler çıktı. Bizim bu projeye evet oyu kullandığımız ile ilgili. Ben meclisin 3. günü Vekilimiz ile saha çalışmasındaydım. Başkanlık yazısı okutulurken Hatice Hanımla telefonda konuştuk ve bu projeye red oyu kullanacağımızı kararlaştırdık. Sağda solda dedikodu kanalıyla bizim evet oyu verdiğimizi söyleyenlere biz gösümüzü gere gere red oyu kullandığımızı burandan açıklamak istedik. dedi.

Öte yandan Atatürk Sahil Parkı projesi için mecliste okutulan başkanlık yazısı biizm için bu başkanlık yazısı yok hükmündedir yani geçersiz bir başkanlık yazısıdır diyen elikesik, " Biz bu projeyi incelemk istiyoruz. Bizim istediğimiz eğer bu proje Gölbaşı'nın menfaatleri içinse biz bunada evet der iktidara destek veririz. Ancak bizim beklentilerimiz, 29 yıllığına başkalarına kiralanması değil! Gölbaşı belediyesinin kendisinin yapması ve kendi vatandaşımıza kiralanmasıdır.

Fatih Duruay'ın Bile Vicdanı Sızladığına İnanıyorum...

Konu ile alakalı bir çok duyumlarının olduğunu ve bu duyumların çok ciddi duyumlar olduğunu vurgulayan Elikesik, " Fatih beyi ben çok iyi tanıyan birisiyim. Belediye Başkanı olmadan öncede çok iyi tanıyorum olduktan sonrada çok iyi tanıyorum. Eğer bu duyumlar'ın aslı varsa ben Fatih duruay'ın bile vicdanının sızladığına inanıyorum"  diyerek duyum projelerin gereçekçilik payının olup olmadığını araştıracağını söyledi.

Genel Başkanımı Getirir Harç Atarız

Atatürk Sahil Parkında bir Camii'ye ihtiyaç varsa eğer ben CHP Milletvekillerimizi hatta ve hatta Genel Başkanımızı getirir orada harç bile atarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 100 Metre ilerisinde bir camii olan bir yere neden bir ikinci bir camii yapılmak istenir. Sahil parkının olduğu yer eğlence yeridir. Vatandaşların hafta sonlarında geldiği dinlendiği müzikler dinleyim mangallar yaktığı yerdir" diyerek Niğbolu kuşatmasında Yıldırım Beyazıt'ın Allah'a verdiği sözü hatırlattı. " Yıldırım Beyazıt Niğbolu kuşatmasından zaferle dönerse eğer Allah'a Bursa'ya 20 adet camii yaptıracağının yeminini eder. Niğbolu kuşatmasından zaferle dönen Beyazıt, Dağmadı emir Sultan'a söyler yeminini. Emir Sultan, yıldırım Beyazıt'a şu kelimeleri söyler. Sultanım Allah'a yalvışın güzel. Ancak! Dinimiz derki; Bir camii doldurulmadan bir diğerinin yapılması caiz değildir" diyerek Beyazıt Hanı uyarır. Sultan emir'in konuşmasının ardından Bursa Ulu camii'ye 20 adet kubbe işte bu yüzden yapılır" diyerek burada yapılmak istenen camii projesi adı altında işletmeler kurulması bu işletmelerinde bazı kişilere 29 yıllığına kiraya verilmesidir. Burada resmen bu yapılmak isteniyor. diyerek projeyi görmek ve incelek istediklerini söyledi.

Camii'nin İsmi Ne Olacak? Orada yapılacak Olan İşletmeler Ankara'da Kiraya Verildi mi?

Elikesik, yapmış olduğu açıklamada çok büyük  bir iddiada bulundu.

 Elikesik, " Atatürk sahil parkı içerisinde yapılacak olan projedeki işletmeler Ankara'da kiraya verildi mi? Sahipleri hazır mı? Ben Gölbaşı'nda 130 Bin kişinin temsilcisiyim. Onların haklarını her zaman savunacağım ve savunmaya devam edeceğim. Beledye Başkanı Fatih Duruay 20 yıldır tanıdığımız bir büyüğümüz. Ben inanıyorum ki Duruay'ın vicdanı sızlıyordur. Ama kimlerden baskı yiyor bilmiyorum. Açıklama yapmasını bekliyorum. Eğer yapmazsa ben açıklarım " diyerek Duruay'ın bu konu hakkında açıklamasını istedi.

 

#bülent elikesik #chp #gölbaşı #gölbaşı haber #gölbaşı belediyesi #fatih duruay #kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ