Advert
Advert
Basın ne kadar Muhaliftir? Yada Basın Muhalifmidir?

Basın ne kadar Muhaliftir? Yada Basın Muhalifmidir?

Basın ne kadar Muhaliftir? Yada Basın Muhalifmidir?

Öncelikle şu sorulara bir açıkık getirelim. Basından neden muhalefet yapmıyorsunuz laflarına karşılık basın muhalefet yapmaz!

Basın muhalefet yapan yada yapabilecek olanların sesidir.

Eğer muhalefet yapacak olan birileri var ise basına demeç verirler, basında verilen demeci yayınlar. Burda siz muhalefet yapacaksınız. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirerek sizlerin sesiniz olacağız. Biz bu işi birilerine muhalefet yapalım diye yapmıyoruz.!

Basının görevi kamuoyunu doğru paylaşımlar doğru yazılar ile bilgilendirmektir.

Belediye yanlış bir iş yapıyorsa yada yanlış bilgilendirme yapıyorsa bunu siz muhalefet partililer olarak dile getireceksiniz bizde üzerimize düşen görevi yani sizin dile getirdiklerinizi yazıya döküp kamuoyuyla paylaşacağız.

Basın muhalifmidir?

Basın yeri geldiği zaman muhaliftir.

O yer ne zaman gelir?

Belediye meclisinde muhalefet olarak adlandırdığımız bazı partili meclis üyeleri belediyenin yanlış bilgilendirmelerine ses çıkartmaz işte biz ozaman muuhalif oluruz.

Fakat burada önemle dikkat ettiğimiz yer! Belediye nin yanlış bilgilendirmesi değildir. Burada muhalefet yapmak için meclise giren meclis üyeleridir. Eğer meclis üyeleri görevlerini yapıp muhalefet yaparlarsa bizde görevimizi yapar yazarız. Ama meclis üyeleri görevlerini yapmaz iseler biz muhalefet yapmak için meclise girmiş meclis üyelerine muhalefetlik yaparız görevinizi yapın diye...

İşte basının görevlerinden birisi de budur. Herkes görevini bildikten sonra, yaptıktan sonra hiç bir probem kalmaz bence.

Nasıl MHP Meclis üyelerinin nisan ayı meclis toplantısında muhalefet yaptığını gördük. CHP 'nin yıllardır yanlış gördüğü herşeye red verdiği  muhalefet ederek basın toplantısı yaptığını gördük. O yüzden lafı uzatmayalım.

Lafla Peynir gemisi yürür mü? Bence yürür...

Ne demiş şair; Hoca ne kadar konuşursa konuşsun Cemaat bildiğini okur. O yüzden pek fazla bir laf kalabalığı yapmamızın yada birbirimizi suçlamanın bir manası da anlamıda yok.

Herkes işini laiki ile yaparsa Basında görevini laiki ile yapar.

Saygılar...

Akın Küçük

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ