Advert
Advert
MEHMET PARSAK GÖLBAŞI'NA GELDİ

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde anayasa değişikliği bilgilendirme programı düzenlendi.

MEHMET PARSAK GÖLBAŞI'NA GELDİ

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde anayasa değişikliği bilgilendirme programı düzenlendi.

 

MHP Afyon Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyon Üyesi Mehmet Parsak'ın konuşmacı olarak katıldığı programa MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, MHP'li meclis üyeleri ve ülkü ocaklarının yanı sıra da çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 
Anayasanın ilk dört maddesinin evet çıkması halinde değişeceğini ilişkin iddialara yanıt veren Parsak; "Böylesi vahim iddialar üzerinden refaranduma sayılı günler kala ne bu anayasa değişikliği teklifinde ne de bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi var olduğu müddetçe anayasanın ilk dört maddesi asla değiştirilmeyecektir.

Teminatı Devlet Bahçeli’dir.

Teminatı Milliyetçi Ülkücü harekettir" dedi.

"15 Temmuz'un siyasette önemli bir rolü vardır"


15 Temmuz'da yaşanan darbenin basit bir darbe olmadığını belirten MHP'li Parsak; "15 Temmuzda bir hain darbe girişimi ile karşılaştık. Basit bir darbe girişimi değildi. Türk milletini bölme, birbirine düşürme,Türk devletini parçalama ve Türk vatanını işgal etme girişimiydi. Bu yönüyle sadece siyasette değil, toplum ve devlet hayatının her yerinde aynı zamanda bir milattır. Genel Başkanımız daha kimse ortada yokken, kaygıya düşmeden darbenin kimden geldiği, emir komuta zincirinin olup olmadığına bakmadan herkesten önce çıkıp Türk devletini ve milletinin seçtiği hükümetimiz ve cumhurbaşkanımızın yanındayız, darbenin her türlüsüne karşıyız çıkışı ile birlikte milletimizin asaletle gerekirse tankların önüne, gövdelerini siper ederek, yüzlerce insanımızın şehit olduğu bir gecenin sonunda bu hain darbe girişimi püstürtülmüştür" diyerek 15 Temmuz'un siyasette de önemli bir rolü olduğunu kaydetti.

 

 "Rejim değişecekmiş"


CHP'nin referandumda evet çıkması dururumunda rejim değişikliğine gidecek iddialarına da yanıt veren MHP Afyon Milletvekili Parsak; "Aylardır anayasa değişikliğinin evetle sonuçlanması halinde rejimin değişeceğini, tek adamlığa geçileceğini iddia ediyorlar. Bununla ilgili de tek bir cümle sunamıyorlar" diyerek teklif metni içinde birinci maddeye yönelik olarak değişiklik önerisinin sunulması gerektiğini belirtterek CHP'nin bu konuda her hangi bir dayanağı olmadığını sözlerine ekledi. Parsak konuşmasının devamında " Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ne getirecek onun yeterince anlatılmadığını düşünüyorum. Söz var ya şeytan taşlamaktan ibadet etmeye fırsat bulamamak diye tam da böyle bir durumla karşı karşıyayız. Lokantaların kapatılacağından, kıdem tazminatının kalkacağına ve muhtarlıkların kapatılacağına kadar hiçbir dayanağı olmadığı halde o kadar çok yalan söyleniyor ki artık cevap verilmesi gerekildiğini düşünüyorum.” dedi.


"İlk dört maddenin değişeceğini zannediyorlar"


"18 Maddeden evet çıkarsa anayasanın ilk dört maddesi değişecekmiş. Bunu söyleyende 2011-2013 yılları arasında doğrudan doğruya somut öneri sunmuş olanlar bugün MHP'nin içinde yer aldığı çalışmadan anayasanın ilk dört maddesinin değişeceği iddiasını çıkartıyolar. Değişiklik teflifinde buna ilişkin bir öneri yok" şeklinde konuşarak MHP'nin bu konuda dik durduğunu söylerek 18 maddeyi tek tek anlattı.

 

 "Millet için evet"


MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ise gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelerde bulundu; "Vatanımızın bütünlüğü, ülkemizin birlik ve beraberliği konusunda hiç bir zaman şahsını düşünmeden, durumdan vazife çıkarmadan hizmete koşmuş olan MHP ve ülkü ocakları bu referandum sürecinde de üzerine düşeni yapacaktır. 15 Temmuz ihanet kalkışmasında ilk tavrı da Genel Başkanımızı Devlet Bahçeli göstermiştir. Emperyalist batının vesayetinden kurtulmak ve devletimizin bekasını sağlamak konusunda bir görevden kaçmamız söz konusu olamaz. Referandum gününe kadar gece-gündüz demeden Genel Başkanımızın dediği gibi millet için evet, devlet için evet, cumhuriyet için evet, devletin bekası için evet, elbette Türkiye için evet" diyeceğiz dedi.

 

#mehmet parsak #fatih çetinkaya #mhp il başkanığı #ersin pehlivan #osman karaaslan #referandum #gölbaşı #gölbaşı haber #kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ