Advert
Advert
ABDÜLLATİF ŞENER GÖLBAŞI'NDAYDI

Ak Parti'li eski bakanlardan aynı zamanda eski Başbakan yrd. Abdüllatif Şener Gölbaşına geldi.

ABDÜLLATİF ŞENER GÖLBAŞI'NDAYDI

Ak Parti'li eski bakanlardan aynı zamanda eski Başbakan yrd. Abdüllatif Şener Gölbaşına geldi.

Gölbaşı merkez ve gölbaşı'nın bazı mahallelerinde referandum sürecinin önemine değinen Şener vatandaştan haftaya gerçekleşecek olan referandum seçiminde HAYIR oyu istedi.

Hükümet ve Cumhurbaşkanına yüklenen Şener, " Cumhrbaşkanına arkadaşlığımıza dayanarak buradan çağrı yapmak istiyorum. Cumhurbaşkanım Şerefiniz ve Namusunuz üzerine ettiğiniz yemini hatırlayın ve artık kendinize gelin. Diyanet işleri Başkanına bir sormak lazım bu yeminin açılımını bizlere bir açıklasın. Aylardır Evet tolamak için şehir şehir ilçe ilçe belede belde geziyor. Madem ki tarafsızlık için yemin ettin; B günden sonra Hayır için çalışmalar yapp ki! bizler diyelim ki Cmhrbaşkanı tarafsız. "

Şener, Anayasa değişikliği hakkında görüşlerini halka şu şekilde aktardı," Bu sistem kısaca şunuu söylüyor. Meclisin yanlış işler yapan bakan için o bakanın hakkında tatkikat başkatma yetkisi olmayacak. Aynısı Hükümet içinde geçerli olacak. Memleket kangölüne dönüşse bile 5 yıl beklemek zorunda kalacak. Bir Milletvekilinin bir Bakana soru sorma yetkisi bile olmayacak. Milletvekili çoğunluğu ile meclise ve devlete hükmeden bir Cumhurbaşkanı olacak. Kanunları meclis yapamayacak. C.B istediği zaman kanun yapıp istediği zaman kanun değiştire bilecek. HSYK ülerini kendisi atıyacak. Eğer yargı bağımsız olmazsa neler olacak biliyormusunuz? Yarın bir savcının yada Hakimin çocuğu bir bakanlıkta müdürlük yada ne bilim bir koltuktu, şube müdürlüğüydü v.s. alabilmek için hakim savcı cumhurbaşkanının kapısında yatıp kalkacak. Sizce bu yrgı ne kadar bağımsız olacak. Cumhurbaşkanı her vatandaşın kazandığı paranın %30'unu harcamaya yetkisi olacak. Yarın bütçede açık olduğu zaman neler olacak. Koca bir HİÇ. Neden? Cumhurbaşkanı sorgulanamaz, Denetlenemez ve Yargılanamaz olacak. Bu devlet düzeni değişirse eğer yarın sonumuz Kaddafiye, Esad'a veya Saddama benziyecek. Onların ülkelerinin durumlarını tüm dünya görüyor. Eğer bu rejimi değiştirseniz bu ülkede kriz çıkar ve artık bu insanlar bir kriz daha kaldıramaz. Eğer bu sistem değişirse 50 yıl sonra torunlarımızın çocukları bizlere lanet edecekler. İşte ozaman mezarımızda kemiklerimiz sızlayacak " şeklin de konuştu.

 

#bülent elikesik #abdüllatif şener #cumhurbaşkanı #chp gölbaşı #gölbaşı haber #gölbaşı #kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ