Advert
Advert
DULKADİR " SÖZÜNÜZDE DURUN "

MHP'li Tunç ve Güçlü'nün ardından kürsüye çıkan Dulkadir, verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çekerek, "Ne yapıyorsak eğer Gölbaşı için" dedi.

DULKADİR

MHP'li Tunç ve Güçlü'nün ardından kürsüye çıkan Dulkadir, verilen sözlerin yerine getirilmediğine dikkat çekerek, "Ne yapıyorsak eğer Gölbaşı için" dedi.

MHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyelerinden Nevzat Dulkadir 2016 yılında söz verilmesine rağmen hala yapılmayan İnönü Caddesi’nin orta refüj’ün neden yapılamadığını sordu.

Bu konuda bir açıklama yapılmasını beklediğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere MHP belediye meclis üyeleri 2016 yılında orta refüjün yapılması yönünde verdikleri önergede Belediye Başkanı Fatih Duruay bizzat devreye girerek refüjün yapılması için park Bahçeler müdürlüğüne talimat vermişti.

SAYIN BAŞKAN SÖZ VERMİŞTİ, HALA YAPILMADI

Refüjün hala yapılmadığını vurgulayan Nevzat Dulkadir, “Gölbaşı’nın daha güzel bir ilçe olması ve menfaatlerinin nasıl koruruz bunun gayreti içerisindeyiz. Bunun için de meclisimize çeşitli önergeler vermekteyiz. Bu önergeler genelde komisyonlara havale edilerek komisyonlarda çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Önergelere bazen belediye başkanımız sözlü olarak cevap vermektedir. Verdiğimiz önergeye sayın başkan direkt olarak Park Bahçeler Müdürlüğüne talimat vererek İnönü Caddesinin orta refüjün bir an önce yapılmasını söylemişti.

2016 yılının ilkbaharında yapılacağı söylenen düzenleme maalesef bir yıl gemcesine rağmen yapılmamıştır” dedi.

Seçim çalışmalarında verdiğiniz söz  ne oldu?

Belediye seçim çalışmalarında yapılacağına dair söz verilmesine rağmen geçen süre zarfında Haymana Yolundaki alt veya üst geçidin hala yapılmadığını ifade eden Dulkadir, “Yine Karşıyaka Mahallesinde, Haymana Yolunda pazar yerinin olduğu yere alt geçit ya da üst geçit yapılması ile ilgili önergelerimiz vardı. Bu geçitlerin yapılmasında fiziki veya teknik olarak sıkıntı olduğu için mi yapılmıyor. Eğer böyle bir durum var ise seçim çalışmalarında bunu araştırmadan mı yapacağınızı söylemiştiniz. Eğer bu geçitler yapılmıyorsa Haymana Yoluna Koray mağazasının olduğu bölgeye oradaki ölümlü kazaların önüne geçmek adına sinyalizasyon sisteminin yapılmasının büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

#nevzat dulkadir #gölbaşı belediyesi #gölbaşı #mhp gölbaşı #kırmızı çizgi
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ