Advert
Advert
ELİKESİK'DEN JET YANIT

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan dün bir televizyon programında CHP’ye yönelik söylediği sözlerine CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik’ten cevap geldi.

ELİKESİK'DEN JET YANIT

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan dün bir televizyon programının canlı yayın konuğu oldu.

16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasında vatandaşların neden 'evet' demesi gerektiğini anlatan Karaaslan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da sert bir dille eleştirdi.

KARAASLAN NE DEMİŞTİ

Osman Karaaslan, katıldığı televizyon programında şunları söylemişti:

“Biz hayır diyenler vatan hainidir demiyoruz ama evet veren cepheye bakalım. Ak Parti-MHP ve BBP evet vereceğini söyledi. Bir de hayırcılara bakalım Hollanda hayır diyor, Almanya hayır diyor, Kandil hayır diyor, FETÖ hayır diyor. Hayır veren vatan haini demiyoruz ama hayır oyunda olanların rengini de belli etmemiz lazım. CHP zihniyeti bugüne kadar Avrasya tüneli, termik santrale, Marmaray’la, köprülere, barajlara, hızlı trene, duble yollara hayır dediler. Muhalefet etmek için her icraata hayır demek bir siyaset tarzı olmamalı. Ak Parti bu ülkenin menfaatine ne yaptıysa CHP hayır dedi. Kılıçdaroğlu gece gündüz bağırıyor. Onun derdi şu, sandıktan çıkamama duygusu. Biz millete güvenen bir partiyiz. 2019'daseçim var git aday ol. Kılıçdaroğlu gülünç oluyor. Muhtarlıklar kapatılacak diyorlar. Bunlar Kılıçdardoğlu'nun sabah farklı akşam farklı söylediği cümlelerden başka bir şey değil. Mümkünü yok. Bunlar milletin zihnini bulandırmak için söylenen şeyler. Lokantalar kapanacak. Bunlar çok komik ve gülünç laflar.”

Karaaslan’ın bu sözlerine CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik bu gün yaptığı basın açıklamasında cevap verdi.

Osman Karaaslan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partiye yönelik sözlerine karşılık cevap hakkını kullandığını ifade eden Elikesik, “Bizler davamızdan dönenler değiliz. 1923’te ne söylediysek bugün de aynısını söylüyoruz. Sayın Karaaslan diyor ki, Ak Parti evet diyor, MHP evet diyor, BBP evet diyor. Bir de hayır diyenleri açıklıyor. Kandil hayır diyormuş. Vallahi biz bilmiyoruz. Biz ne Oslo’da ne Habur’da ne Dolmabahçe’de ne de İmralı’da görüşmedik ve pazarlık yapmadık. Demek ki hala görüşüyorlar ki kandil açıklama yapmadan hayır diyeceklerini biliyorlarmış. Kürdistan’ın sözde bayrağını Ankara’da, İstanbul havaalanlarında göklere çekmedik. Bir de FETÖ hayır diyormuş. Geçmişte FETÖ’ye övgüler yağdıran vallahı biz değiliz. Bizi hiç kandıramadılar” diye konuştu.

Milletin alacağı karara saygı duyacaklarını ifade eden Elikesik sözlerine şöyle devam etti: “ Hayır diyen Saadet Partili, MHP’li, BBP’li kardeşlerimi Osman Karaaslan nereye koyuyor. Ben evet diyen kardeşlerimi neden hayır dediğimizle ilgili iknaya çalışıyorum. Her evet diyen kardeşimin de görüşlerinden dolayı saygı duyuyorum. Bu ayrıştırmalar bizim birliğimize, beraberliğimize zarar verir ve zarar veriyor. Biz CHP’liler sandıkta ne çıkarsa çıksın saygı duyacağız. 2019 seçimlerine kadar cumhurbaşkanımız bizim cumhurbaşkanımız, başbakanımız bizim başbakanımız, meclisimiz bizim meclisimizdir. Hükümetimiz de bizim hükümetimizdir.”

CHP’nin hiçbir hizmete karşı durmadığını ifade eden CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik “Buradan Osman Karaaslan ile birlikte Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne sesleniyorum. Gölbaşı tapuya personel atadınız da yok mu dedik. Tapu müdürümüzü ve personeli vatandaşlarla karşı karşıya getirmekten kurtardınız da yok mu dedik. Mogan Gölü projesine, Konya yolu projesine, Gölbaşı’nın ulaşım problemlerini çözdünüz de yok mu dedik. Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız artık Gölbaşı’na gelmek istemiyor. Bunun esnafa verdiği zararın farkında mısınız? Gelin elbirliği ile güvenlik noktamızı daha ileri bir noktaya taşıyalım”.

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan’ın CHP’nin eski genel başkanlarına yönelik eleştirilerine cevap veren Elikesik “Eski genel başkanlarımız sahada, genel başkan adaylarımız alanda. CHP ileri demokrasiyi özümsediği ve önemsediği için alandalar sandıktan çıkan karara saygı duydukları için alandalar. Ak Parti kurulduğu günden bu yana ikili bir kongre yapmış mıdır? Cevap vermeye davet ediyorum. Biz daha güçlü daha demokratik daha ileri bir demokrasisi olan bir Türkiye istiyoruz. Onun için hayır diyoruz” dedi.

HABERİN Kaynağı: Aktif Haber Gazetesi

 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ