Advert
Advert
MİNİKLERDEN İTFAİYE EKİBİNE ZİYARET

ANKARA İTFAİYESİNİ ZİYARET EDEN HÜRRİYET İLKOKULU ANA SINIFI ÖĞRENCİLERİ, OYUNCAKLARINI OYNADIKLARI İTFAİYECİLERİ VE İTFAİYE ARACINI GÖRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR İTFAİYECİLER, MİNİKLERE, ATEŞ VE ATEŞ KAYNAKLARINDAN UZAK DURMALARI UYARISINDA BULUNDULA

MİNİKLERDEN İTFAİYE EKİBİNE ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın özel konukları, Hürriyet İlkokulu ana sınıfının minik öğrencileri oldu. 
Minik öğrenciler, İtfaiye Merkezi'nde, oyuncaklarını oynadığı itfaiyeci ve itfaiye arabasının asıllarını görmenin mutluluğunu yaşadılar. Merkezde miniklere kendileri için hazırlanan, itfaiyecilikle ilgili karikatürlerin bulunduğu tişört ve üzerinde “Alo 110” yazan kepler armağan edildi. 
Büyük bir sevinçle tişört ve kepleri giyen minik öğrencilere ilk olarak, itfaiyeciler, yangına yol açan ateş ve ateş kaynaklarını tanıttı. İtfaiyeciler, yangınların çoğu zaman dikkatsizlik ve ihmal sonucu meydana geldiğine dikkat çekerek, miniklere, ateş ve ateş kaynaklarından uzak durmaları uyarısında bulundular. 
Yangın anında aranması gereken numaranın, Türkiye’nin her yerinde aynı olduğu ve kesinlikle ezberlenmesi gerektiği vurgulanırken, bu numara, tüm miniklere, "1", “1”, "0" diye tekrarlattırıldı. 
Daha sonra tatbikat sahasına çıkan minikler, K- 9 arama kurtarma köpeğiyle tanıştılar ve onun, komutlara uyması ve verdiği tepkiler, çocuklardan büyük alkış aldı. 
Minikler, sahada bulunan tatbikat havuzundaki suya benzin konularak yakılan ateşi de eğitmenlerin nezaretinde yangın söndürme cihazıyla büyük bir heyecan ve istekle söndürmeyi başardılar. 
İtfaiye Merkezi'nde minikler, son olarak da oyuncaklarını oynadığı, kırmızı rengi ve armasıyla belleklerinde yer eden itfaiye aracına bindi. Büyük bir keyifle bindikleri araçta, yüksek frekanstaki siren sesinin etkisiyle de coşan miniklerin neşesi zirveye ulaşırken, bazıları da bir tur daha yapmak istedi. 
Anaokulu öğrencilerinin itfaiyeciler ve itfaiyecilikle ilk tanışması, yaşadıkları eğlenceli ve sıcak ortam, miniklere boyama kitapçıkları ve yap-bozların armağan edilmesiyle sona erdi. 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ