Advert
Advert
PEHLİVAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

MHP İlçe Başkanı ersin Pehlivan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı şerefine bir mesaj yayımladı.

PEHLİVAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

MHP İlçe Başkanı ersin Pehlivan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı şerefine bir mesaj yayımladı.

Bugün 102. sene-i devriyesine ulaştığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi, dünyanın gidişatını ve Türklüğün kaderini değiştiren zaferlerden birisidir. Millet şuurundan bihaber sömürge devletlerine cephede millet olma dersinin verildiği, birliğin perçinlendiği, sarsılmaz zannedilen güçlerin üstesinden gelindiği bir zaferdir. Çanakkale, iman zırhı giymiş bir neslin yedi düvele karşı var olma mücadelesidir.

Çanakkale, "bir hilal uğruna" okullarını bırakıp cepheye koşan münevverlerin, "Gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın. Eğer inanıyorsanız, üstün gelecek sizsiniz." (Al-i İmran 139) ayetini zihinlerine kazımış erlerin yazdığı, eşi bulunmaz bir destandır. Çanakkale, medeni geçinenlerin barbar buldukları bir milletten insanlık dersi aldığı savaştır.

Çanakkale, M. Akif'in "Eski Dünya, Yeni Dünya, bütün akvam-ı beşer, Kaynıyor kum gibi, tufan gibi, mahşer mahşer." diye tasvir ettiği kıyametten, yorgun bir milletin titreyip kendini bularak çıktığı direniştir.

Çanakkale, derelerin su yerine kan aktığı, metrekareye 6000 merminin düştüğü bir cehennemden, şehadet şerbeti içerek Peygamber katına erişenlerin adıdır.

Çanakkale, "Evet, insan ruhunu yenmek mümkün olmuyor. Dünyada hiçbir ordu bu kadar sürekli ayakta kalamaz. Sadece bugün 1800 şarapnel attık. Aylardan beri gece gündüz savaş gemilerimiz Türk mevzilerini bombalıyor. Son derece hırpalanmış Türkleri koruyan Allahlarından ayırmak için başka ne yapılabilir." diyen Hamilton'un ve nicelerinin çaresizliğe düştüğü ve hezimete uğradığı bir gurur tablosudur.

Çanakkale, ayağındaki delinmiş çarığa, üzerinde lime lime olmuş mintanına, kanayan yarasına aldırmayıp; Anadolu'dan, Kerkük'ten, Musul'dan, Kırım'dan, Halep'ten vatan müdafaası için cepheye koşan Türk askerinin, zaİere imkansızlıkların mani olamayacağını gösterdiği coğrafyanın adıdır.

Ecdadımızın serdengeçip hemhal olduğu her karış vatan toprağına sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu da ancak unutmamak ve aynı şuuru yaşatmak ile mümkündür.

18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu olsun.

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı

Ersin PEHLİVAN

#gölbaşı #ankaragölbaşıhaber #gölbaşımhp
Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ