Advert
Advert
-"ANKARAGÜCÜ'NE UZATILAN ELLERİN SAMİMİ OLMASI LAZIM”

-"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISINDA CHP VE MHP GRUBUNUN ANKARAGÜCÜ’NE YARDIM YAPILMASI ÖNERGESİNİN, SİYASİ BİR OYUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM" -“ŞU ANA KADAR ANKARAGÜCÜ’NE TEK PARA VEREN BELEDİYE, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ... TOPLAM 5 MİLYON TL..

-

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP ve MHP gruplarının Ankaragücü’ne yardım yapılmasıyla ilgili önergelerinin siyasi olduğunu belirterek “Biz, Ankaragücü konusunun siyasi konu olmasına kesinlikle karşıyız. Ankaragücü'ne uzatılan ellerin samimi olması lazım”  dedi.

Başkan Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, bu zamana kadar CHP ve MHP gruplarının Ankaragücü’ne yardım edilmesi konusunda hiç bir önerge vermediklerini kaydederek, olayın siyasi olduğunu ve Meclis Başkanvekili’nin oyunu bozduğunu ifade etti.

Başkan Gökçek, “CHP'li Çankaya ve Yenimahalle, MHP'li Etimesgut ve Polatlı ilçe belediyeleri Ankaragücü’ne birer milyon verirse Büyükşehir de 5 milyon verecekti. Şu ana kadar Ankaragücü’ne tek para veren belediye, Ankara Büyükşehir Belediyesi... Toplam 5 milyon TL...” tweet'lerini attı.

Başkan Gökçek, takipçileriyle şu görüşleri paylaştı:

“Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne şimdiye kadar Ankaragücü’ne yardımla ilgili tek önerge vermeyen CHP ve MHP grupları, bu haftaki Meclisimizde 5 milyon yardım önergesi verdiler...    Önerge tamamıyla siyasiydi... Yardım kararı çıkarsa kendileri çıkartmış, çıkmazsa AK Parti engellemiş olacaktı... Meclis Başkanvekilimiz, karşı teklifle oyunu bozdu...

CHP'li Çankaya ve Yenimahalle, MHP'li Etimesgut ve Polatlı ilçe belediyeleri Ankaragücü’ne birer milyon verirse, Büyükşehir de 5 milyon verecekti.

Şu ana kadar Ankaragücü’ne tek para veren belediye, Ankara Büyükşehir Belediyesi... Toplam 5 milyon TL...

Biz, Ankaragücü konusunun siyasi konu olmasına kesinlikle karşıyız... Ankaragücü'ne uzatılan ellerin samimi olması lazım…

Şimdi bütün belediyeler önümüzdeki ay belediye meclislerinden karar çıkartmalı... Ankaragücü'nün şampiyonluğuna destek olunmalı.”

 

Advert
YorumKat...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
MANSUR YAVAŞ SANAYİCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ